Szkoły naszego Zespołu

Drukuj
Poprawiono: piątek, 10, styczeń 2020

 

Nasze szkoły czyli Zespół Szkół "Bednarska" im. Maharadży Jam Saheba Digvijay Sinhji

Nasza szkoła, Społeczne Gimnazjum nr 20, jest prowadzona przez Towarzystwo Przyjaciół I Społecznego Liceum Ogólnokształcącego. Towarzystwo kieruje też innymi szkołami. Wszystko zaczęło się w 1989 roku od

I Społecznego Liceum Ogólnokształcącego z siedzibą w budynku przy ulicy Bednarskiej 2/4, nieopodal Mariensztatu (obecnie liceum mieści się w budynku przy ul. Zawiszy 13).

Potem dołączyło

Społeczne Gimnazjum nr 20 mieszczące się od 2000 roku w budynku przy ulicy Raszyńskiej 22, który Towarzystwo Przyjaciół I SLO dzierżawi od gminy Ochota.

Dwa lata później zaczęło działalność

Społeczne Liceum Ogólnokształcące z Maturą Międzynarodową z siedzibą także przy ulicy Raszyńskiej.

W tym samym roku Towarzystwo Przyjaciół I SLO powołało do życia nową szkołę

Wielokulturowe Liceum Humanistyczne im. Jacka Kuronia mieszczące się na Pradze Północ, w budynku przy ulicy Kłopotowskiego 31.

W roku 2007 powstało drugie gimnazjum w naszym Zespole czyli Społeczne Gimnazjum "Startowa" mieszczące się na Okęciu przy ulicy Startowej 9.

W roku szkolnym 2011/12 rozpoczęła działalność Szkoła Podstawowa "Chocimska" przy ulicy Chocimskiej 5 na Mokotowie (obecnie prowadzona przez Fundację "Chocimska").

Towarzystwo Przyjaciół I SLO założyło Bednarską Szkołę Podstawową  mieszczącą się obecnie w budynku przy ulicy Kawalerii 5.

Kolejna szkoła w naszym Zespole to kameralne dwujęzyczne Gimnazjum "Hispaniola" (z wykładowym hiszpańskim) - mieszczące się również w budynku przy ulicy Zawiszy 13.

W roku 2015 do Zespołu dołączyła 4-letnia Bednarska Szkoła Realna z siedzibą również przy ulicy Kawalerii 5.

 

Przechodzenie ze szkoły do szkoły w obrębie Zespołu Szkół "Bednarska"

Szkoły niższego szczebla mogą udzielać uczennicom i uczniom rekomendacji do szkół wyższego szczebla w obrębie naszego Zespołu (np. Bednarska Szkoła Podstawowa może udzielić rekomendacji do liceum "Bednarska").

Różne szkoły Zespołu mają różne procedury rekrutacji. Uczniowie i uczennice, którzy uzyskali rekomendację, podlegają uproszczonej procedurze rekrutacyjnej.

 

.