RASZYŃSKA BO:

Drukuj
Poprawiono: czwartek, 17, październik 2019

Bo ta szkoła łączy wysoki poziom edukacji z niepowtarzalną atmosferą - duchem Bednarskiej.

Bo tu każdy może uczestniczyć w podejmowaniu decyzji dotyczących szkoły przez przynależność do Rady Szkoły, Sądu Szkolnego lub Sejmu.

Bo tu wyroki w kwestiach spornych wydaje Sąd Szkolny, gdzie swoich przedstawicieli ma każdy stan - uczniów, nauczycieli i rodziców - a nie dyrektor.

Bo możesz rozwijać swoje pasje na najróżniejszych bezpłatnych fakultetach, które są u nas prowadzone (na niektóre z nich chodzimy razem z licealistami, a nawet rodzicami i nauczycielami!).

Bo w tej szkole jest miejsce dla każdego: romantyka, sportowca, intelektualistki, naukowca, filozofa, organizatorki, humanisty, artystki...

Bo tu otrzymasz solidne przygotowanie do podjęcia nauki w najlepszych liceach, a później studiów na renomowanych uniwersytetach całego świata.

Bo dzięki kolegom i koleżankom oraz nauczycielom odkryjesz w sobie talenty, o które byś się nawet nie podejrzewał(a) ;-)

Bo nasi nauczyciele sprawiają, że dla zdeklarowanego humanisty zadanie z fizyki jest możliwe do pokonania, a zdeklarowana matematyczka uniesie się na skrzydłach poezji ;-)

Bo tu nauczysz się dobrze dwóch języków obcych (angielski i do wyboru: francuski, niemiecki, hiszpański, włoski), a jeżeli chcesz, to kolejnych języków możesz uczyć się na fakultetach (rosyjski, japoński, hebrajski, łacina, arabski, kiswahili).

Bo u nas możesz pomalować ściany w swojej klasie - aby Twoja fantazja nabrała artystycznego wyrazu, pomoże Ci Pan Marek, nasz plastyk.

Bo u nas możesz się uczyć razem z ludźmi z całego świata (z Białorusi, Ukrainy, Tybetu, Chin, Wietnamu, Sri Lanki, Angoli, Izraela, USA, Czeczenii, Gruzji, Syrii, Kuby i wielu innych miejsc...) - to bardzo poszerza horyzonty!

Bo o nas piszą w Wikipedii!

Bo nie ma u nas dzwonków (ani na lekcje, ani na przerwy) - za to wszędzie wiszą zegary (coś dla inteligentnych ludzi) ;-)

Bo u nas przeżyjesz najbardziej niezwykłe otrzęsiny ;-)

Bo możesz pomóc innym żyć w lepszym świecie - angażując się w najróżniejsze wydarzenia i akcje charytatywne organizowane przez naszą szkolną społeczność.

Bo gdziekolwiek nie pojedziesz - czy to będzie obóz narciarski, żagle ze znajomymi, zwiedzanie egzotycznych krajów z rodzicami - ZAWSZE spotkasz kogoś w koszulce "Rasz", kto uśmiechnie się do Ciebie porozumiewawczo...

Bo mamy świetne osiągnięcia w sporcie!

Bo mamy swój kanał filmowy na Youtube!

Bo co roku robimy fantastyczne projekty interdyscyplinarne!

Bo wszystkie ważne informacje i swoje oceny zobaczysz w Internetowym Dzienniczku Ucznia.

Bo to jedno z niewielu miejsc, gdzie możesz spotkać tyle inteligentnych i wrażliwych osób na raz.

Bo nasi nauczyciele są zawsze dostępni: jak nie na korytarzu, to mailem, telefonem, smsem.

Bo tu naprawdę zaczniesz uczyć się dla własnej satysfakcji i rozwoju, a nie dla ocen - i nauczyciele to docenią!

Bo tu wszyscy czują się jak u siebie - spędzanie czasu w szkole nawet po lekcjach jest przyjemne.

Bo ta szkoła kształtuje silne, a jednocześnie wrażliwe i otwarte na świat osobowości.

Bo już po pierwszym dniu powiesz, że po prostu LUBISZ tę szkołę.

Bo tu wreszcie szkoła nie będzie dla Ciebie tylko żmudnym obowiązkiem.

Bo tu - dzięki niesamowicie pomysłowym nauczycielom - pozbędziesz się stresu klasówkowo-egzaminacyjnego.

Bo na każdy problem - nieważne, jakiej natury: fizycznej, umysłowej, psychicznej, uczuciowej - na pewno znajdziesz rozwiązanie u Pani Zuli (naszej ukochanej pielęgniarki, która jest kimś dużo więcej niż szkolnym lekarzem).

Bo tu każdy znajdzie towarzystwo dla siebie.

Bo przy sałatce, kanapce, toście, sushi czy drożdżówce, zakupionych w sklepiku nawiążesz wiele interesujących znajomości i dowiesz się o wszystkich plotkach obiegających szkołę.

Bo tu ujrzenie kolegi w różowych papilotach na głowie wcale nie jest zaskakujące.

Bo tu nie doświadczysz odpowiedzi przy tablicy...

Bo tu będziesz miał(a) możliwość uczestniczenia w niezapomnianych klasowych wyjazdach oraz w ciekawych wymianach językowych.

 

.