SP

Gratulacje olimpijskie i konkursowe 2017/18

Drukuj
Poprawiono: poniedziałek, 11, czerwiec 2018

 

golden cup award transparent png clip art 5a1d444f6d91a7.1932310415118674714488 2

 

Z dumą informujemy, że:

 

 

 


czterech uczniów naszego gimnazjum zostało przez Prezydent Warszawy uhonorowanych nagrodą Sapere Auso i stypendium za znakomite osiągnięcia w nauce w roku szkolnym 2016/17 - nagrodzeni uczniowie to: Aleksander Sarbiński (absolwent z klasy Infinity) oraz Piotr Kępczyński, Hubert Kozierkiewicz i Wojciech Wójcik (absolwenci z klasy Kocham Cię);

w konkursie drużynowym „Matematyka bez granic” nasza szkolna drużyna w składzie: Gabriel Grunwald (Antena), Maksymilian Czapski, Jakub Dobek, August Tarres Pokropek, Marcel Rodak (Nutella), Antoni Ballaun, Filip Krawczyk, Zofia Tamborska, Max Walewski, Helena Zdrojewska (Szach Mat) zajęła pierwsze miejsce w Polsce, zaś druga szkolna drużyna w składzie: Sviatoslav Nakonechnyi (Antena), Marcin Dudo, Piotr Kołodziejski, Zuzanna Kopacz, Alina Łazewska, Filip Mandes, Aniela Markowska, Jan Stupkiewicz (Dzicy Ogrodnicy), Jan Górski, Henryk Dmitrijew (Incognito) zajęła 18 miejsce w Polsce (w kategorii gimnazjów startowało 236 drużyn);


w konkursie Kangur matematyczny dyplom za wynik bardzo dobry otrzymał Jan Ślusarczyk (Pod prąd), a wyróżnienia otrzymali: Aleksandra Żukowska (Carpe Diem), Jerzy Rzeszutkowski (Czarna Materia), Filip Majewski (Pod prąd), Kajetan Górski, Hubert Pawiński (Supernowa), Jan Wołyniak (Dlaczego nie?), Natalia Simonowicz (Spectrum), Filip Mandes (Dzicy Ogrodnicy) i Maksymilian Czapski (Nutella);

w konkursie matematycznym Alfik Aleksandra Żukowska (Carpe Diem) oraz Jan Górski (Incognito) otrzymali dyplomy za wynik bardzo dobry, a Stefan Dobrowolski (Carpe Diem), Marcin Dudo (Dzicy Ogrodnicy) oraz Maksymilian Czapski (Nutella) otrzymali dyplomy za wynik dobry;


Julia Kawałkowska (Nutella) została laureatką konkursu z języka polskiego; finalistkami tego konkursu zostały: Zuzanna Ciunowicz i Maja Kawałko (Dzicy Ogrodnicy);

Gabriel Grunwald (Antena) i Jan Radziwon (Rozregulowani) zostali finalistami konkursu z języka rosyjskiego;

Maciej Tworzowski (Nutella) został finalistą konkursu z języka francuskiego;


Alina Łazewska (Dzicy Ogrodnicy) została finalistką konkursu języka angielskiego;


Antoni Jankowski (Rozregulowani) został finalistą konkursu z wiedzy o społeczeństwie;


Eryk Kryński, Maria Radzimińska (Dzicy Ogrodnicy), Filip Żakowski (Nutella) i Karol Bagiński (Szach Mat) zostali finalistami ogólnopolskiego konkursu filozoficznego „W drodze ku mądrości”;

 

Karolina Osica (Pod prąd) zajęła II miejsce w finale konkursu „Źródła fantazji - Sources of Dreams” w kategorii „Harry Potter”;

 

Marcel Rodak (Nutella) został finalistą krajowego etapu międzynarodowego konkursu muzycznego Imagine Festival;

 

w konkursie plastycznym „Shanti Sandesh” przeprowadzonym przez Ambasadę Indii uczennice klasy Carpe Diem z naszej szkoły (BSP - Terytorium Raszyńska) zajęły drugie i trzecie miejsce w kategorii szkół ponadpodstawowych - 2 miejsce: Barbara Garbolińska, 3 miejsce: Miła Nowicka;


w Finale Ogólnopolskim programu Odyseja Umysłu nasza drużyna klas VII-mych w składzie: Małgorzata Rudnicka (Czarna Materia), Maja Bielińska, Lena Błasiak, Kornelia Ciszewska, Bianka Jasińska, Daniel Fernandez-Orbitowski (Pod Prąd) oraz Hanna Ignaciuk (Supernowa) zajęła 11 miejsce w II kategorii wiekowej (na 22 startujące drużyny);
w tym samym konkursie Bartłomiej Gordon (Carpe Diem) i Róża Gordon (Supernowa) wraz z drużyną Meridiana zdobyli 3 miejsce i awansowali do Finału Europejskiego w Berlinie;

 

szkolna drużyna w składzie: Ian Makar (Carpe Diem), Michał Grom (Czomolungma), Antoni Jankowski, Hubert Rytel (Rozregulowani), Piotr Kołodziejski (Dzicy Ogrodnicy), Henryk Dmitrijew, Jan Górski, Jakub Petruczenko (Incognito), Maksymilian Czapski, Marcel Rodak, Filip Żakowski (Nutella), Filip Karawajczyk, Adam Kostrzewa, Tuan Anh Dawid Nguyen, Józef Rączka (Szach Mat) zdobyła brązowy medal w Mistrzostwach Ochoty w Piłce Nożnej;

szkolna drużyna w składzie: Mikołaj Stec (Czomolungma), Antoni Jankowski, Karol Rostek (Rozregulowani), Piotr Kołodziejski (Dzicy Ogrodnicy), Henryk Dmitrijew, Jan Górski, Jakub Petruczenko (Incognito), Marcel Rodak, Filip Żakowski (Nutella), Józef Rączka (Szach Mat) zajęła I miejsce w warszawskim turnieju piłki nożnej „Gramy o Złotą Piłkę”;

reprezentacja naszej szkoły po raz kolejny wygrała Mistrzostwo Polski podczas Mistrzostw Polski Szkół Niepublicznych w Sportach Zimowych (lista indywidualnych sukcesów zawodniczek i zawodników reprezentacji tutaj);


ponadto Tadeusz Ejchart (Incognito) reprezentował Polskę w narciarstwie alpejskim (w swojej grupie wiekowej), a Iga Stępczyńska (Czarna Materia) została powołana do Kadry Narodowej młodzików w windserfingu.

 

W II Deblowym Turnieju Carrom, który odbył się 10 czerwca 2018, 1 miejsce zajęła para reprezentująca Rasz Carrom Klub: Kushi Sinha (Nutella) i Andy Mwiza (Czomolungma). Zwycięski duet wygrał wszystkie sześć rozegranych spotkań. W turnieju brali również udział Karol Bagiński (Szach Mat) i Filip Żakowski (Nutella) plasując się na 7 pozycji.

 

Wszystkim serdecznie gratulujemy!

 

 

.