Uchwały sejmowe

Poprawiono: wtorek, 25, maj 2021

Uchwała sejmowa dotycząca dalszego przedłużenia kadencji demokratycznych władz Rzeczypospolitej Szkolnej w związku z epidemią COVID-19

Na posiedzeniu Sejmu Szkolnego kadencji 2019/20 (przedłużonej na rok szkolny 2020/21) w dniu 18.05.2021 r. przyjęto następującą uchwałę:
W związku z tym, że powrót do nauki stacjonarnej nastąpił w ostatnich tygodniach roku szkolnego 2020/21, Sejm Szkolny decyduje przełożyć przeprowadzenie wyborów do demokratycznych władz Rzeczypospolitej Szkolnej na jesień 2021, a tym samym przedłużyć kadencję Sejmu Szkolnego, Rady Szkoły, Sądu Szkolnego i szkolnego Rzecznika Praw Obywatelskich do tego czasu.

Uchwała sejmowa dotycząca przedłużenia kadencji demokratycznych władz Rzeczypospolitej Szkolnej w związku z epidemią COVID-19

Na posiedzeniu Sejmu Szkolnego w dniu 23.11.2020 r. na wniosek rady Szkoły Sejm przyjął następującą uchwałę:

W związku ze stanem wyjątkowym, w jaki wprowadziła nas pandemia COVID-19 dotychczasowe przygotowania do wyborów szkolnych kadencji 2020/21 zostają unieważnione.

Kadencja członków Władz Szkolnych (Rady Szkoły, Sądu i Sejmu oraz szkolnego Rzecznika Praw Obywatelskich) zostaje przedłużona do czasu powrotu do nauki hybrydowej lub stacjonarnej.

Po powrocie do szkoły, w ciągu dwóch tygodni, zostaną rozpisane nowe wybory.

Uchwała sejmowa dotycząca obniżenia rocznej raty bednarowej w roku szkolnym 2020/21 w związku z epidemią COVID-19:

Na posiedzeniu Sejmu Szkolnego w dniu 23.11.2020 r. przyjęto następującą uchwałę:

W związku z przedłużającym się okresem edukacji online - Sejm decyduje obniżyć w bieżącym roku szkolnym wymagane stawki bednarowe o połowę, czyli do wysokości 110 bednarów/rok dla klas VI i VII oraz do 55 bednarów/rok dla klas VIII.