Projekt SCIEX-RASZ 22

Drukuj
Poprawiono: czwartek, 27, październik 2022

22 października odbyło się w naszej szkole bardzo wyjątkowe wydarzenie. Odwiedziła nas amerykańska korporacja SCIEX - 80 osób z różnych stron świata. Projekt odbył się dzięki inicjatywie pana Krzysztofa Schabowicza oraz pani Caitlin Frank z firmy SCIEX.

Wspólnie z wolontariuszami z klas MultiKulti oraz klas polskich, naszymi nauczycielami i pracownikami szkoły i mamami ukraińskich uczniów nasi goście pomalowali duży fragment ogrodzenia szkoły, odmalowali wszystkie ławki na boisku, zbudowali meble ogrodowe z europalet, zgrabili liście, przesadzili wszystkie kwiaty doniczkowe, namalowali murale, razem z dziećmi ukraińskimi nagrali w naszym studio ukraińską piosenkę oraz przygotowali 450 ukraińskich pierogów, które ze smakiem zjedliśmy!!!

Wszystkie materiały do prac jakie wykonaliśmy kupione zostały przez SCIEX! Ponadto dostaliśmy w prezencie sprzęt sportowy za kilkanaście tysięcy, który wcześniej wybraliśmy!

Atmosfera była wspaniała a nasze dzieci stanęły na wysokości zadania, jako opiekunowie naszych gości i w pełni zaangażowani pracownicy!

Ogromne podziękowania dla pani Krysi, Ewy i Iwony z kuchni, które zasponsorowały i pomogły przy robieniu pierogów!

Fot. Janusz Kochański

.