SP

Nasze wyjazdy

Pogoria - marzec 2018

 

Pogoria 2018

Szkolna dzielna załoga rejsu żaglowcem "Pogoria" szczęśliwie powróciła do bezpiecznego portu po sztormowym tygodniu na Morzu Śródziemnym! Ahoj!

 

 

Wycieczki wiosenne 2018

DSC09196

W w czwartym tygodniu maja wszystkie klasy wyjechały na wiosenne wycieczki. Obrane przez klasy kierunki podróży były rożne - m. in. Jezioro Białe, Pasym, Władysławowo, Gdańsk, Łódź, Praga, Budapeszt - ale wszyscy wrócili zadowoleni. Na zdjęciu klasa Czarna Materia pozdrawia z Góry Żar w Beskidzie Małym.

DSC09186

 

 

Warszawski Express

Multikulti warsaw ekspres

W poniedziałek 04.06.2018 uruchomiliśmy nasz pierwszy Warszawski Express - autorski projekt szkoły: nasi obcokrajowi uczniowie i uczennice z klas Multikulti przedstawiają sobie nawzajem (w języku polskim!) miejsca stolicy związane z ich ojczystą kulturą.
Dzisiaj przewodnikami wycieczki byli: Anahit i Syuzy z Armenii, Mykoła, Oleh i Sasza z Ukrainy, Sedra i Matious z Syrii, Tima z Białorusi, Gabi z Izraela i Pani Agnieszka - nauczycielka historii. Teksty sprawdziła Pani Dorota - nauczycielka języka polskiego, a Expressem kierował Pan Andrzej - nauczyciel geografii.

34415048 374940936245319 7810236592840245248 n 

Berliński Express 2018

 
W dniach 9-11 marca 2018r. odbył się wyjazd do Berlina na targi turystyczne w ramach fakultetu turystyczno-krajoznawczego.
Targi w Berlinie to największe targi turystyczne na świecie. W roku 2018 krajem partnerskim była Zambia. Prezentowało się około 180 krajów. W programie wycieczki było także zwiedzanie m.in. dzielnicy Mitte i Bramy Brandenburskiej oraz okolic Postdamer-Platz i pomnika pomordowanych Żydów Europy, a także Sony Center i sklepu Ritter-Sport. Ostatniego dnia wycieczki razem z przewodnikiem cała grupa zwiedziła "Nowy Pałac" w Poczdamie oraz samo miasteczko.
Wycieczka ,,Berliński Express'' była bardzo ciekawa.
 
 

Wyjazd matematyczny do Julinka - czerwiec 2017

come to the math side t shirts womens premium t shirt

W dniach 3-5 czerwca grupa 31 młodych nieustraszonych fanek i fanów matematyki wyjechała do Julinka (Park Rozrywki przy Szkole Cyrkowej), aby przygotować się do konkursu kuratoryjnego z tegoż przedmiotu. Uczestnicy i uczestniczki byli z pięciu różnych klas (czterech pierwszych i jednej drugiej), co nie przeszkodziło im stanowić zgranego zespołu.

W czasie dwudniowego wyjazdu odbyły się trzy wykłady, które prowadzili pani Marta Rosłon i pan Andrzej Oleszkiewicz. W ćwiczeniach, czyli w rozwiązywaniu zadań po wykładach, pomagała także pani Ania Olszańska.W sumie pracowaliśmy matematycznie przez 9 godzin zegarowych, a każdy z uczennic i uczniów rozwiązał po około 45 zadań. Pozostały czas spędziliśmy integrując się ze sobą i z matematyką (matematyczne kalambury na cyrkowej arenie i wspólne odtańczenie układu do piosenki Mamma Mia ABBY – to wieczór „alfa”; niedoszłe ognisko, czyli fantastyczna burza, która nie zostawiła na nas suchej nitki i wspólne śpiewanie na korytarzu do późna w nocy – to wieczór „beta”), ponadto niesamowite dmuchańce, park linowy, słońce i wystawa sztuki cyrkowej... W drodze powrotnej o mało nie zostaliśmy zjedzeni przez chmary komarów. Udało nam się jednak dotrzeć do Leszna i dojechać szczęśliwie do Warszawy. Terazmożemy spokojnie myśleć o wakacjach J

MR

 

15

 

Czytaj więcej...

Pogoria 2017

 

Pogoria

W dniach od 17 do 26 marca 2017 trzynaścioro uczennic i uczniów naszego gimnazjum uczestniczyło w rejsie żaglowcem "Pogoria" po Morzu Śródziemnym. W ciągu ostatnich kilku lat corocznie ekipa z Raszyńskiej bierze udział w morskiej przygodzie. Podczas rejsu nie ma lekko - oprócz obowiązków żeglarskich (sprzątanie, przygotowywanie posiłków, nawigacja, praca na rejach itp.) nasi uczniowie i uczennice bywa, że piszą klasówki. Jednak chętnych na kolejne rejsy nie brakuje!

Dłuższa relacja z rejsu i więcej zdjęć - w kronice NaszRasz

 

.