SP

Nasze wyjazdy

Berliński Express 2018

 
W dniach 9-11 marca 2018r. odbył się wyjazd do Berlina na targi turystyczne w ramach fakultetu turystyczno-krajoznawczego.
Targi w Berlinie to największe targi turystyczne na świecie. W roku 2018 krajem partnerskim była Zambia. Prezentowało się około 180 krajów. W programie wycieczki było także zwiedzanie m.in. dzielnicy Mitte i Bramy Brandenburskiej oraz okolic Postdamer-Platz i pomnika pomordowanych Żydów Europy, a także Sony Center i sklepu Ritter-Sport. Ostatniego dnia wycieczki razem z przewodnikiem cała grupa zwiedziła "Nowy Pałac" w Poczdamie oraz samo miasteczko.
Wycieczka ,,Berliński Express'' była bardzo ciekawa.
 
 

Wyjazd matematyczny do Julinka - czerwiec 2017

come to the math side t shirts womens premium t shirt

W dniach 3-5 czerwca grupa 31 młodych nieustraszonych fanek i fanów matematyki wyjechała do Julinka (Park Rozrywki przy Szkole Cyrkowej), aby przygotować się do konkursu kuratoryjnego z tegoż przedmiotu. Uczestnicy i uczestniczki byli z pięciu różnych klas (czterech pierwszych i jednej drugiej), co nie przeszkodziło im stanowić zgranego zespołu.

W czasie dwudniowego wyjazdu odbyły się trzy wykłady, które prowadzili pani Marta Rosłon i pan Andrzej Oleszkiewicz. W ćwiczeniach, czyli w rozwiązywaniu zadań po wykładach, pomagała także pani Ania Olszańska.W sumie pracowaliśmy matematycznie przez 9 godzin zegarowych, a każdy z uczennic i uczniów rozwiązał po około 45 zadań. Pozostały czas spędziliśmy integrując się ze sobą i z matematyką (matematyczne kalambury na cyrkowej arenie i wspólne odtańczenie układu do piosenki Mamma Mia ABBY – to wieczór „alfa”; niedoszłe ognisko, czyli fantastyczna burza, która nie zostawiła na nas suchej nitki i wspólne śpiewanie na korytarzu do późna w nocy – to wieczór „beta”), ponadto niesamowite dmuchańce, park linowy, słońce i wystawa sztuki cyrkowej... W drodze powrotnej o mało nie zostaliśmy zjedzeni przez chmary komarów. Udało nam się jednak dotrzeć do Leszna i dojechać szczęśliwie do Warszawy. Terazmożemy spokojnie myśleć o wakacjach J

MR

 

15

 

Czytaj więcej...

Pogoria 2017

 

Pogoria

W dniach od 17 do 26 marca 2017 trzynaścioro uczennic i uczniów naszego gimnazjum uczestniczyło w rejsie żaglowcem "Pogoria" po Morzu Śródziemnym. W ciągu ostatnich kilku lat corocznie ekipa z Raszyńskiej bierze udział w morskiej przygodzie. Podczas rejsu nie ma lekko - oprócz obowiązków żeglarskich (sprzątanie, przygotowywanie posiłków, nawigacja, praca na rejach itp.) nasi uczniowie i uczennice bywa, że piszą klasówki. Jednak chętnych na kolejne rejsy nie brakuje!

Dłuższa relacja z rejsu i więcej zdjęć - w kronice NaszRasz

 

Berliński Ekspress

 

W dniach 10-12 marca 2017 grupa uczniów i uczennic z różnych klas naszego gimnazjum pojechała na targi turystyczne do Berlina w ramach fakultetu "Świat w podróży".

Wycieczka była bardzo udana - oprócz zdjęć uwieczniona została także w mowie wiązanej...

IMG 9450

 

"Berliński express" ruszył w piątek,
to był dopiero zabawy początek.
Autokarem wycieczka bardzo udana,
odkrywcza jak podróż Magellana.
Przeżyliśmy różne chwile
głownie wesołe i szczęśliwe.
Na targach turystycznych byliśmy
i wiele się dowiedzieliśmy.
Spacer po mieście-rozrywka przednia.
Może następnym razem do Wiednia?
Poznaliśmy Berlina wszystkie walory,
niestety trzeba wracać do szkoły.
Takie wycieczki nas wiele uczą,
myślę, że wszyscy tam chętnie wrócą.

DSC02165


 

Wyjazd do Anglii

 

W dniach 4-10 grudnia 2016 42-osobowa grupa młodzieży z różnych klas naszego gimnazjum uczestniczyła w wycieczce do Wielkiej Brytanii. Odwiedzili Londyn, Haworth, York, Cambridge i Oxford. Wyjazd miał bogaty program kulturalny, towarzyszyła mu sprzyjająca pogoda i zdecydowanie należy go uznać za udany! Szerszą relację jednej z uczestniczek można przeczytać w kronice NaszRasz: http://kronika.rasz.edu.pl/2016/12/wyjazd-do-anglii-2016.html
 

Zajęcia artystyczne klas II w Krakowie

 

5 grudnia 2016 rano klasy Nutella i Dzicy Ogrodnicy wyjechały do Krakowa. W ciągu trzech dni działo się wiele: wizyta w hucie szkła, odwiedziny w muzeum Tadeusza Kantora oraz teatrze Cricot 2 i "Cricotece" - ośrodku dokumentującym jego sztukę, zajęcia w Muzeum Witraży, oglądanie sztuki pt. Wariacje Tischnerowskie. Kabaret filozoficzny w Teatrze Scena Stu, lekcja w galerii malarstwa "Europeum", czyli jednym z działów Muzeum Narodowego, a do tego wszystkiego zadania indywidualne konieczne do zaliczenia przedmiotu "zajęcia artystyczne".
Jak twierdzą uczestnicy, ekskursja do kulturalnej stolicy Polski była jak najbardziej udana. Jedynym jej minusem było to, że tak szybko trzeba było wracać!
       
 
.