Nasze wyjazdy

Pogoria 2017

 

Pogoria

W dniach od 17 do 26 marca 2017 trzynaścioro uczennic i uczniów naszego gimnazjum uczestniczyło w rejsie żaglowcem "Pogoria" po Morzu Śródziemnym. W ciągu ostatnich kilku lat corocznie ekipa z Raszyńskiej bierze udział w morskiej przygodzie. Podczas rejsu nie ma lekko - oprócz obowiązków żeglarskich (sprzątanie, przygotowywanie posiłków, nawigacja, praca na rejach itp.) nasi uczniowie i uczennice bywa, że piszą klasówki. Jednak chętnych na kolejne rejsy nie brakuje!

Dłuższa relacja z rejsu i więcej zdjęć - w kronice NaszRasz

 

Berliński Ekspress

 

W dniach 10-12 marca 2017 grupa uczniów i uczennic z różnych klas naszego gimnazjum pojechała na targi turystyczne do Berlina w ramach fakultetu "Świat w podróży".

Wycieczka była bardzo udana - oprócz zdjęć uwieczniona została także w mowie wiązanej...

IMG 9450

 

"Berliński express" ruszył w piątek,
to był dopiero zabawy początek.
Autokarem wycieczka bardzo udana,
odkrywcza jak podróż Magellana.
Przeżyliśmy różne chwile
głownie wesołe i szczęśliwe.
Na targach turystycznych byliśmy
i wiele się dowiedzieliśmy.
Spacer po mieście-rozrywka przednia.
Może następnym razem do Wiednia?
Poznaliśmy Berlina wszystkie walory,
niestety trzeba wracać do szkoły.
Takie wycieczki nas wiele uczą,
myślę, że wszyscy tam chętnie wrócą.

DSC02165


 

Wyjazd do Anglii

 

W dniach 4-10 grudnia 2016 42-osobowa grupa młodzieży z różnych klas naszego gimnazjum uczestniczyła w wycieczce do Wielkiej Brytanii. Odwiedzili Londyn, Haworth, York, Cambridge i Oxford. Wyjazd miał bogaty program kulturalny, towarzyszyła mu sprzyjająca pogoda i zdecydowanie należy go uznać za udany! Szerszą relację jednej z uczestniczek można przeczytać w kronice NaszRasz: http://kronika.rasz.edu.pl/2016/12/wyjazd-do-anglii-2016.html
 

Zajęcia artystyczne klas II w Krakowie

 

5 grudnia 2016 rano klasy Nutella i Dzicy Ogrodnicy wyjechały do Krakowa. W ciągu trzech dni działo się wiele: wizyta w hucie szkła, odwiedziny w muzeum Tadeusza Kantora oraz teatrze Cricot 2 i "Cricotece" - ośrodku dokumentującym jego sztukę, zajęcia w Muzeum Witraży, oglądanie sztuki pt. Wariacje Tischnerowskie. Kabaret filozoficzny w Teatrze Scena Stu, lekcja w galerii malarstwa "Europeum", czyli jednym z działów Muzeum Narodowego, a do tego wszystkiego zadania indywidualne konieczne do zaliczenia przedmiotu "zajęcia artystyczne".
Jak twierdzą uczestnicy, ekskursja do kulturalnej stolicy Polski była jak najbardziej udana. Jedynym jej minusem było to, że tak szybko trzeba było wracać!
       
 

Wymiana z Hiszpanią

 

Hiszpania 1

 

W ramach wymiany międzyszkolnej z Hiszpanią w dniach 20-27 października 2016 grupa osób z klas III pod opieką nauczycielek języka hiszpańskiego wyjechała do Madrytu. Podczas pobytu nasi uczniowie i uczennice mieszkali w domach hiszpańskich kolegów i koleżanek, uczestniczyli w zajęciach szkolnych i zwiedzali Madryt - m. in. muzea i Pałac Królewski oraz położone niedaleko stalicy Hiszpanii Toledo. Cała nasza grupa świetnie współpracowała przy każdym przedsięwzieciu - uczniowie i uczennice byli otwarci na poznawanie innej kultury, historii i sztuki, otwarci na kontakt z prawdziwą Hiszpanią. Wycieczka była bardzo udana!

Anna Rochowiak

 

Hiszpania7

 

Hiszpania4

foto: Michał Maciejewski / Amalgamat /


 

Wyjazd klas drugich do Krakowa

 

DSC05724

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Między 11 a 20 stycznia wszystkie cztery klasy drugie (Amalgamat, Infinity, Kocham Cię i Stopklatka) uczestniczyły w 3-dniowych obowiązkowych wyjazdach do Krakowa, w czasie których realizowały program przedmiotu „zajęcia artystyczne”.

 

Program wyjazdów był bardzo intensywny - uczennice i uczniowie wykonywali grupowe zadania związane z historią i architekturą Krakowa (Rynek Główny, Wawel, Kościół Mariacki, Collegium Maius), zwiedzali trasę turystyczną w podziemiach Rynku, galerię sztuki europejskiej "Europeum", wystawy: "Modna i już! Moda w PRL" oraz "Gisele Freund. Sceny fotograficzne i portrety" w Muzeum Narodowym, Muzeum i Pracownię Witrażu oraz Fabrykę Schindlera, a także obejrzeli spektakl w Teatrze Starym.

Zakwaterowanie w hostelu przy samym Rynku pozwoliło pogodzić w krótkim czasie tak wiele zadań i atrakcji, a jednocześnie cieszyć się atmosferą zabytkowego centrum miasta.

Olga Kalinowska

DSC05740

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DSC05760

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DSC05719

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

.