Nasze wyjazdy

Wycieczki majowe 2019

DSC00814

W drugim tygodniu maja społeczność Raszyńskiej rozjechała się w różne strony Polski i Europy na 5-dniowe wycieczki klasowe. Na zdjęciu - wycieczkowicze w Sopocie.

Wyjazd przedegzaminacyjny klas VIII

Serock

W dniach 10-11 kwietnia 2019 wszystkie nasze klasy VIII pojechały do Serocka, aby w miłych okolicznościach przyrody powtarzać materiał z języka polskiego i matematyki. Wyjazd był bardzo udany i - miejmy nadzieję - przyniósł dobre owoce!

 

Wyjazd do Malagi - maj/czerwiec 2019

20190601 171806

Na przełomie maja i czerwca 2019 uczennice i uczniowie z klas VIII oraz III pojechali na tygodniową wycieczkę do Malagi, podczas której uczestniczyli w kursie języka hiszpańskiego i poznawali kulturę, historię i przyrodę tego kraju.

20190618 162742

Wyjazd do Estepony - nagroda za wygrana debatę

IMG 4347

Na początku maja 2019 grupa trzecioklasistów, którzy wygrali konkurs debat zorganizowany przez szkołę językową ELE USAL Varsovia, pojechała w nagrodę do Estepony. Uczyliśmy się hiszpańskiego i poznawaliśmy kulturę, zwiedzając okolicę i próbując lokalnych smaków. Było super!

 

Czytaj więcej...

Wyjazd do Anglii - grudzień 2018

IMG 1517

Przed świętami Bożego Narodzenia międzyklasowa ekipa z Raszyńskiej wyjechała na kilka dni do Anglii. Wycieczka posiadała bogaty program: od Haworth, Thirsk i Yorku na północy, poprzez Oxford, Bath do Londynu, Hampton Court i Windsoru. Wielu wspaniałych wrażeń dostarczyło wszystkim zwiedzanie rzymskich zabytków (mury obronne w Yorku, łaźnie w Bath), gotyckich kościołów (Thirsk, York Minster, Bath), muzeów (Bronte Museum w Haworth, James Herriot Museum w Thirsk, National Gallery w Londynie), czy wspaniałych rezydencji (Chatsworth House, Blenheim Pallace, Windsor), a także kolacja w jednej z londyńskich restauracji Jamiego Olivera i popołudnie w teatrze. Przejechaliśmy łącznie ponad 800 km autokarem przez Anglię, podziwiając z okien urzekające widoki, zażyliśmy olbrzymiej dawki historii i kultury, a wieczorami rozwijać znajomość języka angielskigo pomogły konkursy z nowo poznanego słownictwa.

Więcej zdjęć i relacji z tego wyjazdu można znaleźć w artykule w szkolnej kronice NaszRasz

Wyjazdy artystyczne klas VIII do Krakowa (11/12.2018)

WP 20181130 12 57 16 Pro

Na przełomie listopada i grudnia klasy VIII (Carpe Diem, Czarna Materia, Pod prąd i Supernova) odwiedziły Kraków - kontynuując tradycję wyjazdów artystycznych dla klas II gimnazjalnych. Na program 3-dniowych ekspedycji składały się przedstawienia teatralne i zwiedzanie MICET-u, zwiedzanie pracowni witrażu i huty szkła, warsztaty w MOCAK-u, dużo pracy w grupach nad tematami związanymi z zabytkami Starego Miasta oraz, w niektórych przypadkach, wspólne gotowanie makaronu... Pomimo chłodnej pory roku wszystkich rozpalał entuzjazm do sztuki i wycieczki można podsumować jak ogromnie udane.

Na zdjęciu klasa Czarna Materia interpretuje instalację przestrzenną "Moby Dick" w MoCAK-u.

.