Reforma edukacji

POZWÓLMY WSZYSTKIM DZIECIOM CHODZIĆ DO SZKOŁY!!!

Zachęcamy do zapoznania się i podpisywania petycji do Minister Edukacji Narodowej Anny Zalewskiej "Pozwólcie dzieciom niepełnosprawnym z nauczaniem indywidualnym uczyć się w szkole"

Petycja znajduje się tu >>> https://naszademokracja.pl/petitions/pozwolcie-dzieciom-niepelnosprawnym-z-nauczaniem-indywidualnym-uczyc-sie-w-szkole-1

STRAJK NAUCZYCIELI

protest

 

Oświadczenie Krajowego Forum Oświaty Niepublicznej


Uczestnicy Ogólnopolskiego Zjazdu Krajowego Forum Oświaty Niepublicznej wyrażają swoje poparcie dla formułowanych przez środowiska nauczycielskie postulatów dotyczących podwyżek pensji i solidaryzują się z zapowiadanym w tej sprawie ogólnopolskim strajkiem nauczycieli.
Wprowadzona przez MEN „reforma” systemu edukacji doprowadziła do sytuacji, w której szkoły w całej Polsce borykają się z trudnościami lokalowymi, programowymi i kadrowymi. Niskie pensje, wydłużony czas awansu, ogólny chaos panujący w szkołach, przy jednoczesnym wzroście obciążeń biurokratycznych, zniechęcają do pracy wielu nauczycieli. Coraz mniej jest także chętnych do tego zawodu wśród młodzieży kończącej studia. Dlatego jesteśmy przekonani, że sprawą w tej chwili szczególnie ważną dla przyszłości polskiej edukacji jest podniesienie prestiżu zawodu nauczycielskiego. Nie jest to możliwe bez zapewnienia nauczycielom godziwej płacy za ich trudną i odpowiedzialną pracę.
Solidaryzujemy się z zapowiadanym strajkiem nauczycieli, który powinien doprowadzić do zwiększenia subwencji oświatowej i stanowić pierwszy krok do wycofania szkodliwych dla szkolnictwa polskiego zmian wprowadzonych przez obecne władze.
Nauczyciele szkół niepublicznych, którzy z powodów formalno-prawnych nie będą mogli wziąć czynnego udziału w sporze zbiorowym, jakim jest strajk, wyrażą w różnej formie swoją solidarność ze strajkującymi kolegami ze szkół publicznych.


Prezes Krajowego Forum Oświaty Niepublicznej
Krystyna Starczewska
22 marca 2019

 

 

 

Strajkowaliśmy solidarnie

 

strajk

 

 

Referendum w sprawie reformy oświaty

refere logo web kolor cz logo

Szanowni Państwo,

w sekretariacie naszej szkoły można składać podpisy pod wnioskiem o zorganizowanie ogólnopolskiego referendum z pytaniem "Czy jest Pani/Pan przeciw reformie edukacji, którą rząd wprowadza od 1 września 2017 roku?".

Wszelkie informacje na temat referendum, a także listy, które można wydrukować, aby samodzielnie zbierać podpisy, dostępne pod linkiem:

http://referendum-szkolne.pl/

Serdecznie zachęcamy i prosimy o wsparcie tej inicjatywy.

Dyrekcja Gimnazjum

 

Strajk Rodziców przeciwko reformie edukacji

 

strajk rodziców

10 marca 2017

pusta klasa

 

STRAJK RODZICÓW

strajk szkolny

 

Dnia 6 marca br. przedstawiciele ruchów i organizacji rodzicielskich, w tym "Rodzice Przeciwko Reformie Edukacji", złożyli petycję do wiadomości premier Beaty Szydło, w której domagają się m.in. natychmiastowego zatrzymania wprowadzanej reformy edukacji oraz informują, że "10 marca 2017 roku wyrazimy swój sprzeciw, nie posyłając naszych dzieci do szkoły. Tego dnia zapewnimy im opiekę we własnym zakresie oraz damy lekcję demokracji obywatelskiej".

W związku z powyższym przedstawiciele stanu rodzicielskiego, którzy uczestniczyli 6 marca br. w II obradach Sejmu Szkolnego, rekomendują udział w strajku rodziców i nieposyłanie tego dnia dzieci do szkoły.

w imieniu Sejmu Szkolnego - wicemarszałkini Beata Frankowska-Patrzykont

 

https://www.facebook.com/events/1925080484389088/

 

.