10 PAŹDZIERNIKA OGÓLNOPOLSKIM DNIEM PROTESTU NAUCZYCIELI (i nie tylko…) !

Poprawiono: wtorek, 08, listopad 2016

Protest nauczycieli

Szanowni Państwo!

W dniu 10 października zaplanowany jest ogólnopolski protest nauczycieli przeciwko niedobrej zmianie w edukacji. Pragniemy przyłączyć się do tej akcji jako społeczność szkolna, nie tylko nauczycieli, ale także rodziców, którym zależy na obronie także naszego Gimnazjum. Zachęcam wszystkich, którym leży na sercu dobro dzieci i polskiej edukacji do udziału w proteście, który odbędzie się w najbliższy poniedziałek przed Mazowieckim Urzędem Wojewódzkim (Plac Bankowy 3/5) w godzinach 14.00 – 15.30.

Biorąc udział w proteście przyłączamy się do akcji Związku Nauczycielstwa Polskiego, aby wspólnie  protestować przeciw zmianom, które spowodują wyłącznie chaos organizacyjny i informacyjny. W związku z negatywnymi konsekwencjami reformy edukacji minister Anny Zalewskiej, polegającymi m.in. na likwidacji gimnazjów, Związek Nauczycielstwa Polskiego organizuje 10 października pikiety w 16 miastach wojewódzkich. Manifestacje odbędą się przed gmachami urzędów wojewódzkich, ich organizatorami są Zarządy Okręgów ZNP razem z organizacjami tworzącymi koalicję "Nie dla chaosu w szkole" (w tym Towarzystwem Przyjaciół I SLO).

Uważamy, że proponowana reforma ustroju szkolnego:
- ma charakter rewolucyjny: zburzy wszystkie struktury systemu tworzone przez wiele lat i w krótkim czasie dotknie wszystkich poziomów edukacyjnych;
- będzie niezwykle kosztowna, a koszty te w głównej mierze poniosą jednostki samorządu terytorialnego;
- stwarza więcej zagrożeń niż szans dla dobrej edukacji, a jej skutkiem będzie obniżenie poziomu jakości edukacji i zaprzepaszczenie wypracowanych przez szkoły osiągnięć;
- spowoduje zwolnienia nauczycieli, pracowników szkolnej administracji i obsługi, przede wszystkim z gimnazjów.

Jednocześnie pragnę Państwa poinformować, że w najbliższy poniedziałek odbędzie się pierwszych 6 lekcji, które zaplanowane są do godz. 13.40 (wyjątki podane zostały w odrębnej aktualności w IDU). Młodzież szkolna, która pozostanie w szkole po godzinie 13.40 będzie miała zapewnioną opiekę kadry nauczycielskiej.

Z wyrazami szacunku i nadzieją na spotkanie w poniedziałek,

Sławomir Sikora