Zapraszamy na manifestację

Poprawiono: poniedziałek, 21, listopad 2016

Rodzice na ulice

a wcześniej zapraszamy także na pikietę:

Pikieta 3

Apel koalicji "NIE dla chaosu w szkole"

Mamo, Tato, Babciu, Dziadku!

Masz dzieci? Wnuki? Obchodzi Cię ich los? Wiesz, jak ważna w życiu jest edukacja. Domagasz się reformy? Masz rację!

Edukacja potrzebuje reformy. Potrzebuje dobrze wykształconych nauczycieli, nowoczesnych metod nauczania, ciekawych programów i podręczników, nowocześnie wyposażonych pracowni, nauki w mniejszych klasach, szkoły blisko domu, dobrych pedagogów. Bezpłatnych zajęć dodatkowych. Nauki języków obcych na wysokim poziomie. Tanich obiadów. Bezpieczeństwa i dobrej atmosfery w szkole. Programu nauczania, który zapewni szansę na dobry start w szkole średniej. Dobrych szkół zawodowych.

Politycy próbują Ci wmówić, że drogą do osiągnięcie celu jest…. likwidacja gimnazjów. Czyli dezorganizacja działającego sytemu. To tak, jakbyś mając dziurę w dachu, zamiast ją naprawić, postanowił zburzyć dom i postawić go na nowo. Zamiast żyć lepiej, zostaniesz bez dachu nad głową. Ty to rozumiesz, politycy najwyraźniej – nie. Zamiast naprawiać, udoskonalać – niszczą. Zapewne mają w tym jakiś cel. Może chcą dobrze, ale nie potrafią myśleć przewidująco? A może chcą ograniczyć samodzielność samorządów, które wybieramy po to, by działały przede wszystkim dla dobra nas, wyborców, nie polityków?

Oszukują nas, mówiąc o agresji gimnazjalistów.Czy wiesz, że przemoc, agresja we wszystkich przejawach jest niższa w gimnazjach niż w szkołach podstawowych? Sprawdź!

Czy wiesz, jakie są wyniki nauczania polskich gimnazjalistów? W latach 2003–2012 Polska z 14 pozycji na świecie weszła na 4 miejsce! Żaden kraj na świecie nie dokonał takiego skoku! Co więcej – wyniki znacząco wzrosły zarówno w grupie uczniów najlepszych, jak i najsłabszych. To się skończy. Spadniemy na ostanie miejsce. Dlaczego?

Bo nie ma sprawdzianu szóstoklasisty. Edukacja badanych piętnastolatków zostanie skrócona o rok. Nauczyciele gimnazjów będą szukać pracy, zamiast uczyć – za rok zaczną być zwalniani, za trzy lata będą musieli odejść.

Wydaje Ci się, że poślesz dziecko do szkoły na 8 lat i będziesz mieć spokój? To sprawdź, ile dzieci zmieści się w budynku Twojej szkoły. Być może Twoje dziecko będzie musiało zmienić szkołę wcześniej, już w wieku 10 lat.

Już zlikwidowano sprawdzian po szóstej klasie. Skąd się dowiesz, co umie Twoje dziecko? Jak sprawdzisz, czy nauczyciel dobrze uczy, kiedy zabrakło obiektywnego sprawdzianu rezultatów jego pracy?

Chcesz posłać swojego trzylatka do przedszkola? Zapomnij. Nie będzie miejsc, bo w przedszkolu zostają sześciolatki.

Twój samorząd będzie musiał pokryć koszty dezorganizacji. W skali kraju to ponad miliard złotych. Zapytaj o koszty w Twojej gminie. Zapytaj, na czym samorząd będzie musiał oszczędzić. Skąd weźmie na odprawy dla zwalnianych nauczycieli? Na modernizację budynków? Na dowóz dzieci?

Zapytaj w Ministerstwie Edukacji, z czego będzie się uczyć Twoje dziecko. Nie da się zrobić spójnej podstawy programowej w dwa miesiące ani przygotować podręczników. Twoje dziecko straci szansę na dobrą edukację.

Spytaj swojego nastolatka, czy chce pozostać w szkole z maluchami. Spytaj swojego malucha, czy chce być w szkole z nastolatkami. Zapytaj obu, czy chcą się uczyć na zmiany, w zatłoczonej klasie.

Nie ufaj tym, którzy mówią „jakoś to będzie”. Sprawdź wyniki badań. Zobacz, jakie konsekwencje poniesie Twoje dziecko, Twoja gmina, Ty. Jak wzrosną Twoje kłopoty i Twoje wydatki.

Gimnazja są złe? Oceń sam, sama. Nie daj się zmanipulować. Wyrób sobie własną opinię. Chodzi o to, co najcenniejsze – o nasze dzieci.

Polecamy filmy: