XVII Zimowe Igrzyska Szkół Niepublicznych

Poprawiono: sobota, 20, luty 2016

Brawo!!! Nasze gimnazjum zdobyło tytuł wicemistrza Polski w sportach zimowych.

Na zdjęciu pan Marek Górnicki i jego dzielna ekipa

Zawody odbywały się w Witowie koło Zakopanego, oraz w COSie w Zakopanem /łyżwy/ w dniach 27 lutego - 2 marca 2012r. Wzięło w nich udział ponad 700 zawodników z ponad 50 szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.

Zobacz zdjęcia Klaudii Wołyńskiej

Zawodnicy mogli startować w czterech konkurencjach: łyżwy, slalom gigant, snowboard i narty biegowe.

Najbardziej wszechtronni startowali we wszystkich konkurencjach. Trzeba nadmienić, iż warunki pogodowe podczas zawodów nie ułatwiały startu. Podczas slalomu giganta padał śnieg, a w czasie wyścigu na nartach biegowych mgła była tak gęsta, że nie było widać dokładnie trasy biegu. Gdyby nie przewidujący pan Marek Górnicki, który ustawił się na trasie i odpowiednio kierował i motywował zawodników, wielu z nich nie trafiłoby do mety. Ranne wstawanie i meldowanie się po numery startowe dało zawodnikom w kość.

Poniżej wyniki najlepszych:

Dziewczęta: startowało 85 zawodniczek z całej Polski
Nela Kręglicka /Eksplozja/ - 2 miejsce w klasyfikacji generalnej /startowała we wszystkich konkurencjach
Marta Piotrowska /Bez Komentarza/ - 13 miejsce w klasyfikacji generalnej /startowała we wszystkich konkurencjach
Maria Prokesz /Bez Komentarza/ - 18 miejsce w klasyfikacji generalnej /startowała w trzech konkurencjach

Chłopcy: startowało 132 zawodników z całej Polski
Jędrzej Madler /Etna/ - 3 miejsce w klasyfikacji generalnej /startował we wszystkich konkurencjach
Stanisław Kaźmierowski /Masala/ - 9 miejsce w klasyfikacji generalnej /startował we wszystkich konkurencjach
Filip Czajkowski /A'Capella/ - 11 miejsce w klasyfikacji generalnej /startował we wszystkich konkurencjach
Patryk Moczulski /Fenoloftaleina/ - 20 miejsce w klasyfikacji generalnej /startował we wszystkich konkurencjach

Gratulujemy wspaniałych wyników. Dziękujemy panu Markowi Górnickiemu za przygotowanie zawodników, organizację wyjazdu i wpajanie w nas ducha sportowej i koleżeńskiej rywalizacji.

Więcej zdjęć: http://rasz2.blogspot.com/2012/03/xvii-zimowe-igrzyska-szko-niepublicznych.html