II Międzyklasowe Koedukacyjne Mistrzostwa Szkoły w Piłce Nożnej

Poprawiono: piątek, 19, luty 2016

Koedukacyjne Mistrzostwa Szkoły w Piłce Nożnej odbyły się w tym roku już po raz drugi. W I edycji zwycięzcami została klasa NDSN, która w tym roku szkolnym obroniła tytuł mistrza.

Inicjatywa zawodów powstała w roku szkolnym 2008/2009, z ramienia Ministerstwa Sportu. Pomysłodawcami byli Michał Kruczkowski i Jacek Kuczyński (rocznik - Parowce). Rada Szkoły pozytywnie rozpatrzyła pomysł zawodów, które zostały wpisane do kalendarza wydarzeń szkolnych.

Głównym założeniem zawodów jest udział dziewcząt w drużynie, która składa się z członków klasy. W odróżnieniu od Ligi Szkolnej, składy drużyn nie mogą być mieszaniną osób z różnych klas. Jak na każdych zawodach, za I, II i III miejsce są wręczane medale z wygrawerowanym napisem (w zależności od numeru edycji) np. "I Koedukacyjne Mistrzostwa Szkolne w Piłce Nożnej 2009/2010"