Sukcesy naukowe i sportowe 2012/13

Drukuj
O.K.

 

W tym roku szkolnym możemy się z dumą pochwalić następującymi osiągnięciami naszych uczennic i uczniów:

 

- Michał Karny i Kacper Bielewicz zostali laureatami XIII Konkursu Matematycznego "Wstęga Mobiusa",

- Olga Tyszkiewicz została laureatką  XIII Wojewódzkiego Konkursu Ortograficznego „Ortografia na medal” pod honorowym patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty,

- Agata Bielińska została Laureatką Konkursu Polonistycznego,

- Artur Harris został Laureatem Konkursu Historycznego oraz Konkursu Języka Angielskiego,

- Antonina Ślubowska i Bartosz Kilijańczyk zostali Laureatami Konkursu Chemicznego,

- Antonina Leniarska doszła do drugiej części drugiego etapu licealnej Olimpiady Filozoficznej oraz została Finalistką Konkursu Języka Angielskiego,

- Ada Puścińska została Finalistką Konkursu Języka Angielskiego,

- Joanna Juszczak została Finalistką Konkursu Geograficznego,

- Andrzej Szczęsny zakwalifikowany został do etapu wojewódzkiego Konkursu Języka Francuskiego,

- Maria Lewandowska została zakwalifikowana do etapu wojewódzkiego Konkursu Chemicznego,

- Mikołaj Wójcik i Kacper Bielewicz otrzymali dyplomy uznania za uzyskanie bardzo dobrego wyniku w konkursie matematycznym Alfik, a Paulina Czyż – dyplom uznania za uzyskanie dobrego wyniku w tym samym konkursie.

- Michał Karny i Mikołaj Wójcik uzyskali wynik bardzo dobry w Konkursie Matematycznym Kangur, a wyróżnienie w tym konkursie uzyskali: Michał Wapiński, Maciej Kępczyński, Kacper Bielewicz, Paulina Czyż, Izabela Matysiak, Semen Słobodianiuk, Albert Zagała i Bartosz Kilijańczyk;

- Maciej Kępczyński, Dunin Karwicki oraz Kamil Zieliński otrzymali tytuły „TAON” w Polsko-Ukraińskim Konkursie Fizycznym „Lwiątko”.

 

Gratulujemy także Janowi Kosikowi wygrania otwartego konkursu plastycznego o miejsce w naszym I SLO - "Picassa Łeb", a Mai Krzyżanowskiejdrugiego miejsca w tym samym konkursie,

zaś Patrykowi Moczulskiemu i Maksowi Michalakowi – zajęcia drugiego miejsca w konkursie „Z biegiem Wisły” (to również otwarty konkurs o miejsce w I SLO).

Agata Bielińska, Artur Harris, Dunin Karwicki, Antonina Leniarska, Weronika Orłowska i Jakub Pasek zakwalifikowali się do finału Konkursu Filozoficznego "W drodze ku mądrości" - gratulujemy!

 

Gratulujemy także naszym sportowym reprezentacjom!

- Przede wszystkim wspaniałych wygranych indywidualnych i grupowych w ramach reprezentacji Zespołu Szkół "Bednarska" podczas XVIII Zimowych Igrzysk Szkół Niepublicznych Zakopane - Witów 2013.

- Gratulujemy także sukcesów futbolowych w turnieju "Złota Piłka".

- Turniej "Złota Piłka" to turniej piłkarski, w którym uczestniczą uczniowie z Warszawy i okolic.

W kategorii GIMNAZJA zgłosiło się w tym roku szkolnym (2012/13) około 50 drużyn, zatem nasze wyniki są całkiem dobre!

II drużyna Raszyńskiej ("Raszyńska II") zajęła miejsca od 8 do 16 i grali w niej:

Adam Gryzik, Bernard Krzyżowski, Adam Czakański, Adam Soldev, Łukasz Wilski-Jałoszyński, Tymoteusz Kardach, Shamhan Erzanukaev, Dominik Palacz, Fryderyk Kuhn, Michał Bartyzel.

I drużyna Raszyńskiej ("Raszyńska I") zajęła miejsca od 5 do 8 i grali w niej:

Jan Wiewiór, Jerald O'Connor, Eryk Baczyński, Antoni Pociupany, Antoni Porayski-Pomsta, Jan Masny, Jan Wojczyński, Krzysztof Stefanowicz, Franciszek Madler, Michał Wapiński, Aleksander Górski.

- Żeńska reprezentacja naszego gimnazjum zdobyła Mistrzostwo Ochoty w Piłce Nożnej Dziewcząt (wygrała etap dzielnicowy), do dalszych etapów nie mogła przystąpić z zewnętrznych przyczyn organizacyjnych.

Tak więc Mistrzyniami Ochoty w piłce nożnej dziewcząt 2012/13 zostały:

Aleksandra Kołakowska, Anna Chrząszcz, Weronika Śmigielska, Sinem Sakarya, Luiza Romanowska, Agnieszka Kawalec, Victoria Nguyen, Zuzanna Czapska.

 

 

.