Sukcesy uczniowskie w roku szkolnym 2014/15

Drukuj
O.K.

 

Z przyjemnością informujemy, że w roku szkolnym 2014/15 nasze uczennice i nasi uczniowie osiągnęli m. in. następujące sukcesy:

 

 

 

Iza Matysiak (z klasy Apokalipsa) została laureatką Konkursu Języka Polskiego,

a Kacper Gołyński (również z klasy Apokalipsa), został finalistą tego konkursu;

 

Mateusz Błaszczyk (z klasy Apokalipsa) został laureatem konkursu z WOS-u czyli Konkursu Wiedzy Obywatelskiej i Ekonomicznej;

 

Zofia Rodak (z klasy Tak) uzyskała najlepszy wynik w Województwie Mazowieckim (na poziomie 3 klas gimnazjum) w konkursie „Alfik Historyczny”;

 

laureatami Konkursu Filozoficznego „W drodze ku mądrości” zostali:

Aleksander Lipszyc (z klasy Paracetamol),

Julia Perendyk (z klasy Kocham Cię),

Aleksander Sarbiński (z klasy Infinity),

finalistkami tego konkursu zostały:

Aleksandra Dudziuk (z klasy Apokalipsa),

Julia Nowicka (z klasy Tak),

Julia Oberda (z klasy Imagiro);

 

laureatami Olimpiady Języka Angielskiego Gimnazjalistów zostali:

Halina Ravensdale (z klasy Paracetamol),

Michał Gricuk (z klasy Apokalipsa),

Julia Pasiorowska (z klasy Ohana),

finalistką została Pola Szafulera (z klasy Fatamorgana);

 

Szymon Butryn (z klasy Fatamorgana),

Ewa Kaźmierska (z klasy Apokalipsa),

Paweł Miron (z klasy Tak),

zostali finalistami Gimnazjalnej Olimpiady Przedsiębiorczości;

 

w tegorocznej edycji Międzynarodowego Konkursu „Kangur Matematyczny” laureatem został Piotr Kępczyński (z klasy Kocham Cię), a wynik dobry, czyli wyróżnienie uzyskały/li:

Hubert Kozierkiewicz (z klasy Kocham Cię),

Wojciech Wójcik (z klasy Kocham Cię),

Filip Nesterowicz (z klasy Elizjum),

Kacper Bielewicz (z klasy Fatamorgana),

Julia Czeladko (z klasy Tak),

Sunil Ratnayake (z klasy Fatamorgana);

 

 

w tegorocznej edycji Konkursu Matematycznego „Alfik” cztery osoby otrzymały dyplomy za wynik „bardzo dobry”:

Piotr Kępczyński (z klasy Kocham Cię),

Hubert Kozierkiewicz (z klasy Kocham Cię),

Józef Szafrański (z klasy Wielka Niewiadoma),

Mikołaj Wójcik (z klasy Paracetamol);

 

 

Piotr Kępczyński z klasy Kocham Cię po raz kolejny awansował do finału Mistrzostw Polski w Grach Matematycznych i Logicznych.  

Tym razem, jako zdobywca brązowego medalu będzie latem reprezentował Polskę na Międzynarodowych Mistrzostwach w Paryżu.

Marcin Bagiński (z klasy Tak) przeszedł do III etapu Mazowieckiego Konkursu Lingwistycznego z języka niemieckiego;

Maja Bogdanienko (z klasy Infinity) została laureatką (na etapie dzielnicowym) 38. Konkursu Recytatorskiego „Warszawska Syrenka” – Maja dostała wyróżnienie za deklamację wiersza Wisławy Szymborskiej „Kot w pustym mieszkaniu” oraz fragmentu „Przygód Odyseusza” Jana Parandowskiego;

 

Jagoda Ratnayake (z klasy Kocham Cię) została laureatką Konkursu Piosenki, który był częścią XIV Mazowieckiego Festiwalu Dziecięcej i Młodzieżowej Twórczości Artystycznej ASTERIADA 2015;

 

Natalia Manjani (z klasy Kocham Cię) została wyróżniona w otwartym Matematycznym Konkursie Fotograficznym ,,fotomatematyka.pl Matematyka w kadrze”;

 

Na XX Mistrzostwach Polski Szkół Niepublicznych w Sportach Zimowych

nasza reprezentacja zdobyła to, co najważniejsze czyli ZŁOTY MEDAL DLA DRUŻYNY;

indywidualne sukcesy zamieszczamy poniżej:

NARTY BIEGOWE

złote medale: Michał Iliev (z klasy Wielka Niewiadoma), Anna Gdańska (z klasy Wielka Niewiadoma),

brązowe medale: Stanisław Wojtiuk (z klasy Apokalipsa), Zofia Zdort (z klasy Paracetamol),

miejsce 5: Franciszek Madler (z klasy Paracetamol),

ŁYŻWY

srebrne medale: Anna Gdańska (z klasy Wielka Niewiadoma), Leon Michalski (z klasy Paracetamol),

miejsce 4: Marika Rychlik (Amalgamat), Stanisław Wojtiuk (Apokalipsa),

SLALOM GIGANT

złote medale: Zofia Zdort (z klasy Paracetamol), Franciszek Madler (z klasy Paracetamol),

srebrny medal: Stanisław Wojtiuk (z klasy Apokalipsa),

miejsce 4: Leon Michalski (z klasy Paracetamol),

miejsce 5: Tomasz Wiślicki (z klasy Fatamorgana),

SNOWBOARD

złoty medal: Stanisław Wojtiuk (z klasy Apokalipsa),

srebrny medal: Anna Gdańska (z klasy Wielka Niewiadoma),

KLASYFIKACJA GENERALNA  (na najbardziej wszechstronnego zawodnika/zawodniczkę):

złote medale: Anna Gdańska, Stanisław Wojtiuk,  

srebrny medal: Zofia Zdort,

brązowy medal: Leon Michalski,

miejsce 6: Franciszek Madler.

 

 

Drużyna chłopców w składzie:

1. Michał Bartyzel (klasa Tak)

2. Kajetan Chlipalski (klasa Wielka Niewiadoma)

3. Franciszek Madler (klasa Paracetamol)

4. Michał Gricuk (klasa Apokalipsa)

5. Michał Gładysz (klasa Tak)

6. Michał Tomczuk (klasa Paracetamol)

7. Szymon Butryn (klasa Fatamorgana)

8. Vachik Petrosjan (klasa Elizjum)

9. Łukasz Wilski-Jałoszyński (klasa Paracetamol)

10. Adam Sierakowski (klasa Elizjum)

zdobyła srebrny medal w turnieju "Gramy o Złotą Piłkę".

 

W turnieju „COCA-COLA CUP 2015”
Chłopcy w rozgrywkach grupowych zajęli II miejsce
skład:
1. Franciszek Madler (klasa Paracetamol)
2. Łukasz Wilski-Jałoszyński (klasa Paracetamol)
3. Michał Gricuk (klasa Apokalipsa)
4. Michał Gładysz (klasa Tak)
5. Michał Bartyzel (klasa Tak)
6. Trung Nguyen Van (klasa Imagiro)
7. Filip Wylegała (klasa Kocham Cię)
8. Antoni Siciński (klasa Stopklatka)
10. Aleksander Dębski (klasa Kocham Cię)
Dziewczyny w rozgrywkach grupowych zajęły III miejsce 
skład:
1. Agnieszka Kawalec (klasa Tak)
2. Zofia Karolak (klasa Tak)
3. Emilia Janusz (klasa Tak)
4. Natalia Szczepańska (klasa Paracetamol)
5. Halina Ravensdale (klasa Paracetamol)
6. Matylda Rataszewska (klasa Ohana)
7. Emilia Makarenko (klasa Elizjum)
8. Antonina Zduniewicz-Dec (klasa Rabarbar)
9. Justyna Parjaszewska (klasa Amalgamat)
10. Gabriela Kowalewska (klasa Ohana)

W turnieju "Gramy o Złotą Piłkę" 2015 nasza drużyna dziewcząt osiągnęła V miejsce w klasyfikacji końcowej (grały drużyny z całego województwa mazowieckiego).

SKŁAD NASZEJ REPREZENTACJI:
1.          Agnieszka Kawalec (z klasy Tak)
2.          Halina Ravensdale (z klasy Paracetamol)
3.          Matylda Rataszewska (z klasy Ohana)
4.          Justyna Parjaszewska (z klasy Amalgamat)
5.          Antonina Zduniewicz-Dec (z klasy Rabarbar)
6.          Zofia Karolak (z klasy Tak)
7.          Emilia Janusz (z klasy Tak)
8.          Emilia Makarenko (z klasy Elizjum)
9.          Natalia Szczepańska (z klasy Paracetamol)
10.        Olimpia Delgado-Górecka (z klasy Wielka Niewiadoma)

 

 

Wszystkim serdecznie gratulujemy!

Grono Pedagogiczne Społecznego Gimnazjum nr 20

.