"Czujesz chemię?"

Drukuj
Poprawiono: sobota, 05, styczeń 2019

chemia rzutnik

W I semestrze roku szkolnego 2015/16 uczniowie i uczennice naszego gimnazjum uczestniczyli w projekcie "Czujesz chemię?" realizowanym przez uczennice i uczniów (m. in. naszego absolwenta - Macieja Kępczyńskiego) V LO im. Ks. J. Poniatowskiego.

Informacje o projekcie:

„Czujesz Chemię?” to akcja uczniów z klasy chemiczno-fizycznej z V LO w Warszawie, organizowana w ramach projektu „Szkoły budują demokrację”. W czasie jej trwania uczniowie klasy 2C chemiczno-fizycznej prowadzili zajęcia laboratoryjne oraz stworzyli serię filmów przypominających różne zagadnienia związane z chemią.

Projekt „Szkoły budują demokrację” jest zorganizowany przez Fundusz Wyszehradzki, a w Polsce wspierany jest przez Federację Inicjatyw Oświatowych. Przedsięwzięcie ma na celu utworzenie sieci 10 szkół z 5 współpracujących ze sobą krajów – Polski, Czech, Słowacji, Bośni i Hercegowiny oraz Kosowa. Uczniowie i pedagodzy razem biorą udział we wprowadzaniu innowacji metodycznej polegającej na połączeniu nauczania przedmiotowego z potrzebami społeczności lokalnej oraz poznawaniu roli szkoły w budowaniu demokratycznego społeczeństwa.

 

 

Hubert chemia 2

 

Więcej zdjęć, filmów i informacji na stronie projektu: https://www.facebook.com/chemiafajnarzecz

 

Zajęcia dotyczące chemii żywności odbyły się w naszej szkole.
                                                                                                                                         Chemia żywności

 

 

.