Akademia Wynalazców

Poprawiono: wtorek, 30, sierpień 2016

PICT0576

W roku szkolnym 2015/16 uczniowie i uczennice naszego gimnazjum brali udział w kreatywnych warsztatach w ramach programu Akademia Wynalazców im. Roberta Boscha, organizowanych we współpracy ze Studenckimi Kołami Naukowymi Politechniki Warszawskiej. Celem tych spotkań było zainspirowanie młodych ludzi do tworzenia pożytecznych wynalazków.

PICT0546

W ubiegły poniedziałek (22 lutego 2016) uczestniczyliśmy w zajęciach:  "Zespół Formuły 1 – projekt, konstrukcja, zawody (połączone z drukiem 3D)" na Wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa PW.

Strona programu: http://akademiawynalazcow.edu.pl

PICT0566

PICT0369

Pod koniec marca nasi uczniowie uczestniczyli po raz kolejny w warsztatach organizowanych w ramach programu "Akademia Wynalazców". Tym razem wybraliśmy się na warsztaty kreatywne pod hasłem „Robot mobilny”. Członkowie Koła Naukowego Automatyki Przemysłowej przedstawiali możliwości programowania i wykorzystania robotów w różnych aspektach produkcji przemysłowej i nie tylko.

Zbigniew Byrski