Gratulacje olimpijskie i konkursowe 2018/19

Drukuj
O.K.

Olivenkranz 

Z dumą informujemy, że:

 


w Olimpiadzie Matematycznej Juniorów laureatem I stopnia został Jan Gwiazda (Droga Mleczna);

w konkursie Kangur matematyczny dyplom za wynik bardzo dobry uzyskał Jan Gwiazda (Droga Mleczna), a wyróżnienie uzyskali: Jan Dobkowski (Pod prąd), Magdalena Czaplicka (Czomolungma), Michalina Gilewicz (Bez Gwarancji), Kajetan Górski (Supernova), Franciszek Grochowalski (Czomolungma), Jan Grześkowiak (Herbaciarnia), Constancia Guy (Carpe Diem), Jan Horawa (Droga Mleczna), Hanna Jaromin (Supernova), Anna Kowalewska (Pod prąd), Piotr Kwiecień (Bez Gwarancji), Filip Majewski (Pod prąd), Jerzy Rzeszutkowski (Czarna Materia), Hanna Solecka (Spectrum), Jan Schwendimann (Droga Mleczna) i Aleksandra Żukowska (Carpe Diem);


w konkursie matematycznym Alfik laureatem został Jan Gwiazda (Droga Mleczna), a dyplom za wynik bardzo dobry uzyskali: Franciszek Grochowalski (Czomolungma), Jan Horawa (Droga Mleczna), Leopold Kuciński (Bez Gwarancji), Jerzy Rzeszutkowski (Czarna Materia), Natala Simonowicz (Spectrum), Jan Wołyniak (Dlaczego nie?), natomiast dyplom za wynik dobry uzyskali: Jan Grześkowiak (Herbaciarnia), Piotr Kwiecień (Bez Gwarancji), Hubert Rytel (Rozregulowani) i Jan Ślusarczyk (Pod prąd);


w konkursie Galileo z matematyki dyplom laureata zdobyli: Magdalena Czaplicka (Czomolungma), Krzysztof Folek (Spectrum), Constancia Guy (Carpe Diem), Jerzy Rzeszutkowski (Czarna Materia), Hubert Rytel (Rozregulowani) i Natalia Simonowicz (Spectrum), a dyplom wyróżnienia otrzymali: Ignacy Fido (Rozregulowani), Antoni Jankowski (Rozregulowani), Anna Kowalewska (Pod prąd), Piotr Kwiecień (Bez Gwarancji), Maksym Nielubowicz (Rozregulowani), Karina Skowrońska (Droga Mleczna), Anna Smuga (Pod prąd), Malina Wolska (Spectrum) i Jan Wołyniak (Dlaczego nie?);

 

w międzynarodowym konkursie fizycznym "Lwiątko" dyplom "taon" uzyskali: Piotr Kwiecień (Bez Gwarancji), Jerzy Rzeszutkowski (Czarna Materia) i Hanna Jaromin (Supernova);

 

 

w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieżowej Wiedzy o Społeczeństwie laureatami zostali: Jan Bogutyn (Spectrum) - 5 miejsce oraz Dominik Kunh (Dlaczego nie?) - 18 miejsce;


w Ogólnopolskiej Szkolnej Olimpiadzie z Przedsiębiorczości laureatami zostali: Jan Wołyniak (Dlaczego nie?) oraz Jan Grześkowiak (Rozregulowani), a finalistką została Patrycja Chmielarska (Rozregulowani);


Stanisław Chełkowski (Czomolungma) został laureatem XVII edycji konkursu na pracę pisemną organizowanego przez Narodowy Bank Polski (Temat pracy: W 1919 r. Sejm RP wprowadził ustawą polską jednostkę monetarną – złotego. Jaką wartość, po niemal 100 latach od ustanowienia, ma dla Ciebie polska waluta?);

 

 

Laureatkami Olimpiady Języka Angielskiego zostali: Sofia Franco-Adamiak (Carpe Diem), Hanna Lech (Bez Gwarancji), Mikołaj Stec (Czomolungma) i Zuzanna Chojnowska (Dlaczego nie?);


w Ogólnopolskim Konkursie Przedmiotowym PANDA z języka angielskiego dyplom laureata zdobyli: Patrycja Chmielarska (Rozregulowani), Olivier Fitrzyk-Barral (Shanti) i Hanna Lech (Bez Gwarancji), natomiast dyplom wyróżnienia (6-10 miejsce) otrzymały: Agata Bajger (Herbaciarnia), Helena Hałas (Droga Mleczna), Blanka Jasińska (Czarna Materia), Julia Kwiatkowska (Shanti), Michalina Mościcka (Shanti), Gaja Paszkowska (Droga Mleczna), Karolina Schabowicz (Herbaciarnia), Natalia Simonowicz (Spectrum) i Weronika Wiland (Herbaciarnia);

w ogólnopolskim konkursie języka angielskiego "FOX" Filip Damski (Bez Gwarancji) oraz Arden Kost (Pod prąd) uzyskali wynik "bardzo dobry", a Agata Bajger (Herbaciarnia), Karolina Schabowicz (Herbaciarnia), Jan Grześkowiak (Herbaciarnia), Małgorzata Iwnicka (Carpe Diem), Maja Mills (Bez Gwarancji), Karina Skowrońska (Herbaciarnia), Piotr Kwiecień (Bez Gwarancji), Filip Szladowski (Bez Gwarancji) i Helena Hałas (Droga Mleczna) uzyskali wynik "dobry" w tym konkursie;

 

w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Olimpus laureatami zostali:


Agata Bajger (Herbaciarnia), Filip Damski (Bez Gwarancji), Sofia Franco-Adamiak (Carpe Diem), Constancia Guy (Carpe Diem), Mikayla Harari (Czomolungma), Arden Kost (Pod prąd), Hanna Lech (Bez Gwarancji), Filip Majewski (Pod prąd), Anna Smuga (Pod prąd), Helena Szostak (Shanti), Weronika Wiland (Herbaciarnia) i Zofia Wojdan (Carpe Diem) - z języka angielskiego,
Jan Grześkowiak (Herbaciarnia) - z języka angielskiego oraz języka niemieckiego,


Francesca Koegl (Shanti) - z języka niemieckiego;


Jan Błasiński (Czarna Materia) i Tomasz Rowiński (Czomolungma) - z historii,

 

 

w konkursie „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego” laureatem został Igor Berak (Supernova), a finalistą - Jan Błasiński (Czarna Materia);

 

Laureatkami konkursu "Niezłomni żołnierze nie na papierze - historia filmem przedstawiona" zostały: Maria Czyżewska, Zofia Kowalczyk, Anna Kowalewska i Wiktoria Najgebauer-Sołoducha (z klasy Pod prąd);

 



Laureatami konkursów przedmiotowych zostali:


Anna Kowalewska (Pod prąd) - z języka polskiego,


Jan Radziwon (Rozregulowani) - z języka rosyjskiego,


Sofia Franco- Adamiak (Carpe Diem) oraz Aleksandra Żukowska (Carpe Diem) - z języka angielskiego,


Jan Gwiazda (Droga Mleczna) - z matematyki;

 

 

Finalistami konkursów przedmiotowych zostali:


Zuzanna Budzyńska (Carpe Diem), Jan Dobkowski (Pod prąd), Róża Gordon (Supernova) oraz Karolina Osica (Pod prąd) - z języka polskiego,


Leonid Radziwon (Supernova) - z języka rosyjskiego,


Pola Tomaszewska (Spectrum) - z języka francuskiego,


Ian Makar (Carpe Diem) - z języka hiszpańskiego,


Maksymilian Charaziński (Pod prąd), Zofia Chełmicka (Dlaczego nie?), Zuzanna Chojnowska (Dlaczego nie?), Daniel Fernandez-Orbitowski (Pod prąd), Małgorzata Iwanicka (Carpe Diem), Pola Kosno (Spectrum) i Filip Majewski (Pod prąd) - z języka angielskiego,


Antoni Jankowski (Rozregulowani) oraz Tomasz Rowiński (Czomolungma) - z historii,


Antoni Jankowski (Rozregulowani), Karolina Osica (Pod prąd) i Martyna Wierzbik (Dlaczego nie?) - z wiedzy o społeczeństwie,


Małgorzata Iwanicka (Carpe Diem), Natalia Simonowicz (Spectrum), Jan Tomasik (Dlaczego nie?) oraz Aleksandra Żukowska (Carpe Diem) - z chemii;

 


do finału konkursu językoznawczego dla szkół podstawowych „Wieża Babel” awansowali: Jan Grześkowiak (Herbaciarnia), Hanna Ignaciuk (Supernova), Hanna Lech (Bez Gwarancji) oraz Jerzy Rzeszutkowski (Czarna Materia);

 

do finału Konkursu Filozoficznego „W drodze ku mądrości” awansowali: Jan Bogutyn (Spectrum) oraz Matylda Drzazga (Herbaciarnia);

 

reprezentacja Raszyńskiej w składzie: Zuzanna Chojnowska (Dlaczego nie?), Michalina Kaczmarek (Czomolungma), Maria Lindner (Spectrum), Antonina Nowicka (Czomolungma) i Milena Twardowska (Spectrum) wygrała pierwszy w Polsce konkurs debat uczniowskich po hiszpańsku;

 

reprezentacja Raszyńskiej w składzie: Jan Bogutyn (Spectrum), Zuzanna Chojnowska (Dlaczego nie?), Julia Czekierda (Dlaczego nie?), Jan Dobkowski (Pod prąd), Masymilian Dryżałowski (Herbaciarnia), Pola Gajkowska (Spectrum), Hanna Ignaciuk (Supernova), Julia Jankowska (Czomolungma), Dominik Kuhn (Dlaczego nie?), Maria Lindner (Spectrum), Franciszek Oracz (Dlaczego nie?), Alina Plisiecka (Rozregulowani), Jan Schwendimann (Dlaczego nie?), Pola Tomaszewska (Spectrum), Milena Twardowska (Spectrum), Jan Wołyniak (Dlaczego nie?) zajęła III miejsce w Warszawskiej Lidze Debatanckiej gimnazjów;

 

 

Milo Sołomko (Carpe Diem) został Wicemistrzem Polski w windserfingu Bic Techno 6.8;

Iga Stępczyńska (Czarna Materia) zajęła 3 miejsce na Mistrzostwach Polski w windsurfingu lodowym;

zarówno Milo, jak i Iga otrzymali powołania do Kadry Narodowej Polski w Windsurfingu T293 na rok 2019;

Halszka Frydrychowicz (Czarna Materia) zajęła I miejsce w deblu i II miejsce w grze singlowej na wojewódzkim turnieju tenisowym młodziczek w Gdańsku; jest w reprezentacji tenisowej Mazowsza;

Aleksander Klimaszewski (Czarna Materia) w wyścigach kartingowych w serii Rok Cup Poland zajął III miejsce w rundzie 3;

 

reprezentacja Raszyńskiej w składzie: Nuno Brodnicki (Droga Mleczna), Maciej Drosio (Shanti), Maksymilian Dryżałowski (Herbaciarnia), Janusz Górski (Herbaciarnia), Jakub Grom (Bez Gwarancji), Stanisław Her (Herbaciarnia), Bruno Putkiewicz (Bez Gwarancji), Maksymilian Rostkowski (Herbaciarnia), Paweł Salamon(Shanti) i Olaf Zinkiewicz (Shanti) wygrała warszawski turniej futbolowy "Gramy o Złotą Piłkę";

 

drużyna Bednarskiej Szkoły Podstawowej (złożona z uczennic i uczniów klas 7 i 8 Terytorium Raszyńska i Terytorium Startowa) zdobyła złoty medal, a drużyna Gimnazjum Raszyńska (złożona z uczennic i uczniów klas III) - srebrny medal na XXIV Zimowych Igrzyskach Szkół Niepublicznych;

wyniki poszczególnych konkurencji - pod tym linkiem:

https://stronarasz.idu.edu.pl/index.php/597-xxiv-zimowe-igrzyska-szkol-niepublicznych-marzec-2019

 

 

Nagrodę "Kalos Kagathos" za rok 2019/20 otrzymała Iga Stępczyńska (Czarna Materia).

 

 

 

Wszystkim nagrodzonym oraz przygotowującym ich nauczycielkom i nauczycielom - serdecznie gratulujemy!

 

 

 

 

.