Szlachetna Paczka od Rabarbaru

O.K.

SZP

W ramach akcji Szlachetna paczka klasa Rabarbar ufundowała paczkę rodzinie oznaczonej numerem MAZ-1284-039059

Przedstawiamy relację wolontariuszki ze spotkania z rodziną przy wręczeniu paczki.
Kochani Darczyńcy! Kochana młodzieży, kochani rodzice i grono pedagogiczne. Oto krótka, acz mam nadzieję oddająca choć w malutkim stopniu emocje, historia wręczenia Rodzinie paczek.
 Do Rodziny pojechaliśmy w niedzielę tuż przed południem. Zacinał ostry deszcz, więc szybko pobiegłam pod drzwi ich domu. Drzwi były otwarte, weszłam do środka i, mimo umówionej wizyty, pani Mariola stanęła w osłupieniu, gdy mnie zobaczyła. Zawołałam chłopaków, naszych pomocników, by wnosili do domu paczki. Jedna po drugiej zapełniały pokój jadalniany. Pani Mariola zaczęła płakać i przytuliła się do mnie i drugiej wolontariuszki. Po wniesieniu wszystkich pudeł kazała nam usiąść do stołu, na którym stała już przygotowana patera z ciastem upieczonym przez Magdę (Magda Gessler ma poważną konkurencję!) - to znak, jak bardzo rodzina wyczekiwała naszego przyjazdu.

Dzieci zaczęły wspólnie rozpakowywać prezenty. Nawet, starszy syn Michał, który leży całymi dniami w łóżku, przyszedł do nas zainteresowany zamieszaniem. Marcin, który jest zazwyczaj małomówny, tym razem już całkowicie oniemiał, gdy zobaczył buty. Od razu je przymierzył - były idealne. "No synu, nigdy sama bym Ci takich nie kupiła". Z kolei po wyjęciu kurtki i przymierzeniu jej (kolejny trafiony zakup!) wydusił z siebie "WOW!". Magda zachwycona była szalikiem i czapką, przymierzyła je w sekundę po wyjęciu z opakowania "Są przepiękne!". Pani Mariola skakała z radości, ukradkiem wycierając oczy w rękaw. Wyjmując z pudła środki czystości krzyczała "Gąbeczki!" - i przytuliła je do piersi - "Papier do pieczenia! Szczoteczki! Dzieciaki, teraz to będziecie szorować zęby!". Radości i łzom szczęścia nie było końca. Zostawiliśmy rodzinę w cudownym nastroju oraz z planami na popołudnie - wspólnie będą składać nowe łóżko. Zamontują również przepiękny telewizor. Obiecali również przekazać prezent tacie.

Ten dzień na długo zapadnie w ich, jak i w mojej pamięci, a wspomnienie o Was w naszych sercach.

Klasa Rabarbar z rodzicami
Anna Olszańska