Akcja "Wrzutka"

O.K.

Wrzutka

Akcja Wrzutka - podsumowanie

Zrobiliśmy wstępne podsumowanie Akcji Wrzutka.

Do środy 8 czerwca zebraliśmy 8804 nakrętki.

Zakończenie akcji w piątek 17 czerwca.

Zbyszek Byrski

Jak wziąć udział w akcji?

1. Wrzucaj plastikowe zakrętki do pojemników zawieszonych na ścianach w klasach. Zbieramy zakrętki wszelkiego rodzaju (z opakowań po: wodzie mineralnej, sokach, mleku, płynach do prania, lekach itp.).

2. Przynoś zakrętki z domu i od znajomych.

Dlaczego zbiera się zakrętki?

Dla kogo zbieramy?

1. Nakrętki są surowcem wtórnym skupowanym przez firmy recyklingowe.

2. Są przerabiane na granulat, z którego następnie powstają plastykowe łopaty, doniczki, wiadra budowlane, rury PCV itd.

3. Za jedną tonę nakrętek firmy recyklingowe płacą 700 zł.

4. Butelki pozbawione nakrętek można łatwo zgniatać, dzięki czemu zmniejsza się ich objętość. Pozwala to zredukować koszty transportu i składowania odpadów.

5. Nakrętka wykonana jest z innego materiału niż opakowanie, w związku z czym w ramach recyklingu odpadów konieczne jest

oddzielenie obu frakcji w sortowni.

6. Posegregowane opakowania (butelki), przed wysłaniem do odzysku, muszą być odpowiednio sprasowane, a zakręconej butelki zgnieść się nie da.

Zbieramy dla Polskiej Fundacji Pomocy Dzieciom Niedosłyszącym – ECHO.

Celem Fundacji jest pomoc w rozwoju dzieciom z wadami słuchu, opóźnionym rozwojem mowy, dzieciom specjalnej troski i ich rodzinom, a także młodzieży i osobom dorosłym z uszkodzonym słuchem.

Rada Szkoły