Pomoc dla małego Kornela

O.K.

Udało się! Kornelek Woźny i fundacja "Rycerze i Księżniczki" uzbierali ponad 1.800.000 zł na leczenie!

Na koncie Kornelka jest ponad 1 921 350 zł

Serdecznie dziękujemy wszystkim wolontariuszom i ofiarodawcom, którzy włączyli się w zbiórkę w ramach naszej szkolnej społeczności oraz wszystkim ludziom dobrej woli, którzy zaangażowali się w akcję w odpowiedzi na nasze apele!

Wieści od mamy Kornelka:

Kornelek po operacji

KOCHANI, JESTEŚMY PO BADANIU!
"Is very good" powiedział dr Abramson!
Guza, który dr zamroził, już nie ma, natomiast guz, na który działa płytka, obkurcza się, krwawienia w oczku nie ma i guz jest nieaktywny następna kontrola za 7 tygodni
Dobry BOŻE, DZIĘKUJEMY!
Jesteśmy tacy szczęśliwi, wracamy do domku!!!
KOCHANI, DZIĘKUJEMY WAM WSZYSTKIM, BO TO DZIĘKI WAM!
DZIĘKUJEMY za tę szansę i nadzieję.
DZIĘKUJEMY, bo Dzięki Wam Kornelek może leczyć się u najlepszego specjalisty.
DZIĘKUJEMY z całego serca i ze wszystkich sił.

Poniżej historia naszych działań oraz wieści od innych zaangażowanych w akcję osób i szkół.

Szanowni Państwo!

Ostatnie miesiące Waszej pomocy i współpracy (owocna Petycja w sprawie Daryny, wsparcie rodzin uchodźczych na terenie dworców kolejowych w Brześciu, zbiórka rzeczy potrzebnych na zimę dla zwierząt ze schroniska w Józefowie i wiele innych dobrych inicjatyw) wyraźnie pokazują, ile jesteśmy w stanie zdziałać jako społeczność. Być może i tym razem okażemy się niezawodni? Z tej przyczyny załączam link do strony internetowej, apelując o wsparcie małego Kornela dotkniętego siatkówczakiem.

O wspólnych siłach możemy doprowadzić do tego, że zostaną podjęte odpowiednie kroki, aby uratować oczy chłopca. Liczymy na Państwa wsparcie.

Julia Perendyk, koordynatorka zbiórki ze stanu uczniowskiego

W ramach dotychczasowej kwesty z puszkami w dniach 6-8 stycznia 2017 zebraliśmy 20 830 zł i 15 gr! Podczas aukcji obrazów, która odbyła się 14 stycznia w naszej szkole, udało się zebrać 46 100 zł! Podczas kwesty w niedzielę 22 stycznia zostało zebranych 10 600 zł! W niedzielę 29 stycznia zebraliśmy 741 zł i 76 gr oraz 2 euro (w ramach kwesty) oraz 3459 zł podczas dnia otwartego w naszym gimnazjum i podczas studniówki (m.in. naszych absolwentów) w 1SLO "Bednarska"! W czwartek 9 lutego w dniu spotkania z rodzicami zebraliśmy 1610 zł.

Pieniądze przelewamy na konto Kornela w fundacji "Rycerze i księżniczki"

Dziękujemy wszystkim darczyńcom i wolontariuszom!

Razem zdążymy - brakuje już tylko 43 791 zł.

WIEŚCI Z INNYCH SZKÓŁ

• Trwa zbiórka w Gimnazjum nr 2 im. Jana Pawła II w Piasecznie i w Publicznym Katolickim Gimnazjum im. Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki w Magdalence.
  • W gimnazjum w Nowym Mieście Lubawskim zebrano 710 zl.
  • Samorząd Uczniowski Gimnazjum 46 w Szczecinie zorganizował kiermasz ciast, z którego dochód w wysokości 350 złotych został przekazany na Kornelka.
  • Do zbiórki przyłączyły się Prywatne Szkoły im. Cecylii Plater-Zyberkówny (przy ul. Pieknej 24/26). Dziękujemy! Od Platerek i Zyberków dostaliśmy list:

Warszawa, 10.02.17

Drodzy Uczniowie 20 Społecznego Gimnazjum „Raszyńska”

Cieszymy się bardzo, że obdarzyliście nas zaufaniem i poprosiliście o wsparcie akcji zbierania pieniędzy na leczenie Kornelka. Chcemy Was poinformować o naszym sukcesie. Mimo, że stanowimy bardzo nieliczną społeczność (jest nas czterdzieścioro) łącznie zebraliśmy 644,18 zł.

Obie klasy żeńskie przygotowały plakaty i rozwiesiły je w całej Szkole. 7.02.17 w dniu zebrań naszych Rodziców z wychowawcami przygotowaliśmy dla nich skromny, słodki poczęstunek i przeprowadziliśmy kwestę.

Bardzo cieszymy się, że mogliśmy dołożyć naszą cegiełkę do tak ważnego celu.

Z serdecznymi pozdrowieniami,

Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego, Amelia Pelc

z Lizą Kochurovą i Niną Zielińską

-----------------------------------------------------------------------

Z przyjemnością informujemy, że brat jednej z naszych uczennic kwestował dla Kornelka w swojej szkole - The International School (przy ul. Jagielskiej 2). Zebrana kwota to 922 zł.

Bardzo dziękujemy!

-----------------------------------------------------------------------

Ku naszej radości do akcji zbierania pieniędzy dla Kornelka dołączyli się uczniowie i uczennice z Niepublicznego Gimnazjum nr 9 PRIMUS w Warszawie. Serdecznie dziękujemy!

-----------------------------------------------------------------------

Serdecznie dziękujemy uczennicom, uczniom, nauczycielkom, nauczycielom i dyrekcji Gimnazjum Niepublicznego PSPO Nr 12 przy ul. Wóycickiego w Warszawie za szybką i przeprowadzoną z fantazją zbiórkę - nauczyciele i uczniowie wystawili na licytację różnego rodzaju usługi tudzież bonusy, typu: sprzątanie klasy przez miesiąc przez inną klasę, możliwość przesunięcia dowolnego sprawdzianu z fizyki (pod warunkiem, że zgodzi się cała klasa), pierwszeństwo w kolejce do stołówki/sklepiku przez tydzień, wyjście do kina w dowolnie wybrany dzień, w czasie dowolnie wybranych (przez klasę) lekcji, etc. Nauczyciele, dyrekcja oraz każda klasa miała wymyślić, co wystawi na licytację. Licytowali również klasami (w sensie, że cała klasa musiała się dogadać, co chcą, za ile i się zrzucić). Oferty można było składać przez tydzień i codziennie na tablicy pojawiała się informacja a aktualnej cenie danego fantu. Znakomity pomysł i świetna realizacja!

-----------------------------------------------------------------------

Wieści i zdjęcia z kolejnych etapów zbiórki można znaleźć w naszej Kronice oraz na Facebooku.

Polecamy linki:

plakat kornel