Aktualności

Rekrutacja do klas 6

 

Dziewczyno, Chłopaku! 

Jeżeli chcesz uczyć się w naszej szkole, poznać nowych kolegów i koleżanki, poczuć się doroślej, zgłębić przedmioty, których do tej pory być może nie miałeś - zapraszamy gorąco na EGZAMINY dla przyszłorocznych szóstoklasistów. 


LINK DO ZGŁOSZEŃ NA EGZAMINY

 

 

Gorąco zapraszamy także do obejrzenia filmu o Raszyńskiej szkole 

 

 

Laureaci konkursu Powiedzieć Szymborską

Laureaci Konkursu "Powiedzieć Szymborską"

 

wyróżnienie Hania Martynek i Hubert Falkiewicz

III miejsce Aleks Flis

II miejsce Małgosia Piórkowska i Michał Jopek

I miejsce Ola Łatko i Julka Kossakowska

Nagroda publiczności dla Małgosi Piórkowskiej i Julki Kossakowskiej

 

Wszyscy finaliści i Ci, którzy do finału nie weszli zasługują na wielkie brawa. Dziękuję za wspólny czas, wspólną zabawę i czytanie poezji z Mają Komorowską.

Maria Topczewska

 

1,5 procent podatku

 

Drodzy Rodzice, Absolwenci, Przyjaciele

 

Dziękujemy za przekazanie nam 1% swojego podatku za rok 2021!

Dzięki Państwa szczodrości zgromadziliśmy 48.630,90 zł.

Jesteście Wielcy!

Dzięki tym pieniądzom udało się nam zrealizować cele, które sobie założyliśmy. 

Mamy w szkole 3 klasy MultiKulti, wszystkie dzieci potrzebujące pomocy finansowej w czesnym, obiadach, wycieczkach czy materiałach edukacyjnycjh otrzymały ją od szkoły w pełnym zakresie.

Jakie są nasze plany na bieżący rok?

W 2023 zbieramy na akustyczne zmodernizowanie sali gimnastycznej, aby mogła ona lepiej służyć nam wszystkim, jako miejsce spotkań społeczności szkolnej, zebrań, przedstawień szkolnych, imprez, a przede wszystkim, aby dzieci zdające tam rokrocznie egzamin ósmoklasisty miały komfortowe warunki pracy. 

W tym roku macie Państwo możliwość odpisania aż 1,5%.

Będziemy wdzięczni za wsparcie naszej szkoły raz jeszcze. 

Razem możemy więcej!

 

W deklaracji PIT prosimy wpisać:

Numer KRS (PIT-36 poz. 325; PIT-37 poz. 137): 0000024016
Cel szczegółowy (PIT-36 poz. 327; PIT-37 poz. 139):
BSP Terytorium Raszyńska

 

Z poważaniem,

Magdalena Jonas-Poławska
dyrektorka BSP Terytorium Raszyńska

 
 
 

Powiedzieć Szymborską

 

Srebro i brąz dla BSP Terytorium Raszyńska

Wicemistrzostwo Ochoty w tenisie stołowym dziewcząt w kat. Młodzież dla Bednarskiej Szkoły Podstawowej 

Brawo dla naszych reprezentantek Michaliny Jędrzejewskiej i Poli Guerquin - Koryzmy za wspaniałe pojedynki na bardzo wysokim poziomie 

 

 

 

 

 

Reprezentacja BSP w składzie: Axel Myszko, Franciszek Pietras i Antoni Bejnarowicz, zdobyła brązowe medale w Mistrzostwach Ochoty w tenisie stołowym w kat. dzieci. Brawo panowie
 
 
 
 

 

Urodziny Krysi Starczewskiej

16 listopada obchodziliśmy 85-lecie urodzin Krystyny Starczewskiej - twórczyni szkolnictwa niepublicznego w Polsce i założycielki w 1989 roku I SLO "Bednarska".

Byli Goście, były Dzieci, byliśmy my, czyli ci, którzy znamy Krystynę-Krysię-Panią Dyrektor od lat. Kiedy w roku 2009 Dariusz Jaworski wręczał jej Medal św. Jerzego, powiedział, że należy ona do rzadkiego gatunku osób tak zupełnie niedbających o siebie, o swoją karierę i zaszczyty, ale potrafiącą walczyć o innych. Każdy, kto potrzebuje pomocy, kto słaby czy smutny - w Krysi ma orędownika, bez względu na przekonania, religię, pochodzenie.

Mówi Ona o sobie, że od lat towarzyszy jej proste hasło, które wypisane na kartce widnieje w jej pokoju na półce z książkami: Rób swoje i nie oglądaj się. „Bednarska” - spełnione marzenie Krysi - miała niewątpliwą zaletę: uczyła dorosłych i młodzież, że kształt rzeczywistości zależy w dużym stopniu od nas samych. Taka wizja wychowania i uczenia porusza, pociąga, intryguje i zachwyca może dziś jeszcze bardziej.

Dzieci stworzyły z fragmentów rozmów z Krysią szkic do Jej portretu. Pokazał on kogoś o wielkiej wrażliwości, czułości dla świata, kogoś mądrego i przede wszystkim dobrego. Michał Bogusławki, brat Krysi, powiedział kiedyś o Niej: "Spośród cech Krysi przede wszystkim wymieniłbym pewną cechą uszlachetniającą, tyle że w przypadku Krysi jest ona szczególnie wyrazista: Krysia jest dobra. To więcej niż powiedzieć, że ktoś jest dobry. Krysia jest dobra wszystkimi wielkimi literami. No więc inne określenia, które by się tu zjawiły przy mówieniu o Krysi, powinny też być dużymi literami lub mówione szczególnie głośno, szczególnie wyraziście. Może jest charakterystyczną cechą osobowości Krysi to, że jeśli coś robi, to bez reszty, a łatwo daje się wciągać w różne działania. Poświęca się chorym, trudnym, biednym – oddaje wtedy wszystko. Dosłownie." Jesteśmy wdzięczni losowi, że mogliśmy pracować z kimś takim, uczyć się, spierać, być razem. Prof. Krzysztof Byrski i Włodzimierz Paszyński wygłosili piękne mowy, Maja Komorowska przeczytała wiersz Krysi, nagrodzony kiedyś na konkursie Tygodnika Powszechnego, a pani Ewa Rzymska, która troszczy się o naszą kuchnię, uświetniła uroczystość wspaniałym tortem z płonącą fontanną.

Było serdecznie, było wzruszająco.

Krysiu Droga, życzymy Ci zdrowia, nadziei na lepszy czas i żebyś nie traciła pogody ducha i humoru. 

Nie byłoby tej uroczystości bez zaangażowania wszystkich - pani Ewy, pani Ani, pana Janka, Olka, Janusza, Kacpra i Sebastiana... To nam pokazało, ze kiedy pracujemy razem, może się nam cos udać.

 

 

 

 

 

 
.