Gratulacje olimpijskie i konkursowe 2019/20

Drukuj
Poprawiono: piątek, 26, czerwiec 2020

golden laurels wreath 748778.jpgd

Z przyjemnością informujemy, że:

 

 

 

 

Jan Gwiazda (Droga Mleczna) – został laureatem konkursu kuratoryjnego z fizyki ORAZ finalistą konkursu kuratoryjnego z matematyki;

 

Karolina Wicha (Bez Gwarancji) – została laureatką konkursu kuratoryjnego z języka polskiego, a Michalina Gilewicz (Bez Gwarancji) została finalistką tego konkursu;

 

Filip Damski (Bez Gwarancji) oraz Olivier Fitrzyk- Barral (Shanti) – zostali laureatami konkursu kuratoryjnego z języka angielskiego, a Hanna Lech (Bez Gwarancji) i Michalina Mościcka (Shanti) zostały finalistkami tego konkursu;

 

Marta Konopka (Droga Mleczna) – została finalistką konkursu kuratoryjnego z języka niemieckiego ORAZ kuratoryjnego konkursu z chemii;

 

Francesca Koegl (Shanti) – została finalistką konkursu kuratoryjnego z języka niemieckiego;

 

Matylda Drzazga (Herbaciarnia) – została finalistką konkursu kuratoryjnego z języka francuskiego;

 

Sofia Iankovskaia (Back to the Future) – została finalistką konkursu kuratoryjnego z języka rosyjskiego;

 

Stanisław Madaliński (Fraktal) – został finalistą konkursu kuratoryjnego z historii;

 

w konkursie Multitest 2019 nasi uczniowie i uczennice uzyskali:

  • Jakub Hawryluk dyplom laureata z matematyki; Helena Hałas (Droga Mleczna) dyplom wyróżnienia z matematyki;
  • Karina Skowrońska (Droga Mleczna) dyplom laureatki z języka polskiego;
  • Anna Czerwińska (Genesis) i Filip Damski (Bez Gwarancji) – dyplomy laureatów z języka angielskiego;
  • Milena Sochacka (Bez Aspektu) i Helena Hałas (Droga Mleczna) – dyplomy wyróżnienia z języka angielskiego;
  • Francesca Kogl (Shanti) i Marta Konopka (Droga Mleczna) dyplomy laureatek z języka niemieckiego;
  • Stanisław Madaliński (Fraktal) dyplom laureata z historii;
  • Marta Konopka (Droga Mleczna) dyplom laureatki z chemii;
  • Karina Skowrońska (Droga Mleczna) dyplom wyróżnienia z chemii;

 

finalistami Szkolnej Olimpiady z Przedsiębiorczości zostali: Filip Damski (Bez Gwarancji), Aleksander Galusiakowski (Bez Gwarancji), Jan Gwiazda (Droga Mleczna), Piotr Noceń (Shanti), Maria Tarnawska (Droga Mleczna) oraz Borys Trzynski (Shanti);

 

finalistami Młodzieżowej Olimpiady Wiedzy o Społeczeństwie zostali: Aleksander Galusiakowski (Bez Gwarancji), Aleksandra Kłosińska (Droga Mleczna), Maria Tarnawska (Droga Mleczna) i Olaf Zinkiewicz (Shanti);

 

w ogólnopolskim konkursie Alfik Matematyczny Jan Gwiazda (Droga Mleczna) został laureatem (zajął 1. miejsce w województwie, 10. w kraju na 4 351 uczestników), Jakub Hawryluk (Makai), Milena Sochacka (Bez Aspektu), Matylda Stępień (Fraktal) – uzyskali wynik BARDZO DOBRY, a Jan Horawa (Droga Mleczna), Maksymilian Smuga (No Limit), Jan Barchoń (Fraktal) i Szymon Mokrosiński (Fraktal) – uzyskali wynik DOBRY;

 

w międzynarodowym konkursie Kangur Matematyczny Matylda Stępień (Fraktal) uzyskała wynik bardzo dobry, a Jan Grześkowiak (Herbaciarnia), Marcel Kasprzykowski (Bez Aspektu), Melania Kuźnicka (Epicentrum), Piotr Kwiecień (Bez Gwarancji), Dorota Marciniak (Bez Gwarancji), Antoni Przybyszewski (Reakcja Łańcuchowa), Zula Świderska (Reakcja Łańcuchowa) i Krzysztof Witkowski (Makai) – wyróżnienie;

 

nasza drużyna w składzie: Karina Skowrońska, Jan Gwiazda, Jan Horawa i Jan Schwendimann (wszyscy z klasy Droga Mleczna) zajęła III miejsce w Warszawie w międzynarodowym konkursie matematyczno-fizycznym Náboj Junior;

 

w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Mitologicznej Olimpus dyplom laureata otrzymali: Filip Damski (Bez Gwarancji), Anna Dudek (Herbaciarnia), Tadeusz Guzowski (Ad Astra), Piotr Jachimowicz (Epicentrum), Julia Jagielska (Herbaciarnia), Maja Jasińska (Shanti), Marcel Kasprzykowski (Bez Aspektu), Ida Rybka (Herbaciarnia), Antoni Sławek (No Limit), Zofia Tomasiewicz (Fraktal), Aleksander Wojtasiak (Bez Aspektu), Aleksandra Zubik (Ad Astra), Natalia Żukowska (Bez Aspektu);

 

 

uczennice i uczniowie z naszej szkoły znaleźli się w gronie finalistów ogólnopolskiego międzykulturowego konkursu „Poznajmy Się” – tutaj można zobaczyć ich film konkursowy nakręcony podczas szkolnego karnawału dla dzieci uchodźców „Serca pełne radości”;

 

 

Matylda Stępień (Fraktal) zdobyła tegoroczny The Big Challenge Cup w konkursie języka angielskiego, otrzymując 342,50 punktów na 350 możliwych do zdobycia na poziomie 5 (B1), Hanna Idzikowska (Fraktal) zajęła ósmą lokatę otrzymując 338,75 punktów, a Jan Barchoń (Fraktal) oraz Hanna Winiarska (No Limit) otrzymali nagrody Boost Award w tym samym konkursie;

 

Zofia Hernandez (Bez Aspektu) zdobyła I miejsce w Pucharze Polski w Snowboardcrossie:

https://stronarasz.idu.edu.pl/index.php/653-sportowe-gratulacje

 

Karolina Radziejewska (Herbaciarnia) zajęła II miejsce w Mistrzostwach Polski w Wakeboardzie:

https://stronarasz.idu.edu.pl/index.php/626-gratulacje-wakeboardowe

 

Jowita Gregorczyk (Ad Astra) zajęła III miejsce w Mistrzostwach Świata Hip Hopu;

 

szkolna drużyna w składzie: Mikołaj Bednarczyk, Jakub Grom, Maciej Ławnikowicz, Piotr Noceń, Bruno Putkiewicz (Bez Gwarancji), Maciej Drosio, Mikołaj Ross, Paweł Salamon, Olaf Zinkiewicz (Shanti), Nuno Brodnicki (Droga Mleczna), Maksymilian Rostkowski, Janusz Górski (Herbaciarnia) zdobyła III miejsce w Mistrzostwach Ochoty w Piłce Nożnej:

https://stronarasz.idu.edu.pl/index.php/627-mistrzostwa-ochoty-w-pilce-noznej-2019-gratulacje

 

Bednarska Szkoła Podstawowa zajęła 1 miejsce w XXV Zimowych Igrzyskach Szkół Niepublicznych – poniżej wyróżnione sukcesy naszych uczennic i uczniów (z Terytorium Raszyńska):

ŁYŻWY – dziewczęta:

Brązowy medal: Paulina Parać (Bez Gwarancji)

Czwarte miejsce: Dorota Marciniak (Bez Gwarancji)

ŁYŻWY – chłopcy:

Srebrny medal: Witold Staniszkis (Makai)

Brązowy medal: Szymon Zdziechowski (Epicentrum)

NARTY BIEGOWE – dziewczęta:

Srebrny medal: Pola Czubkowska (Makai)

Brązowy medal: Francesca Koegl (Shanti)

Czwarte miejsce: Dorota Marciniak (Bez Gwarancji)

NARTY BIEGOWE – chłopcy:

Srebrny medal: Szymon Zdziechowski (Epicentrum)

Czwarte miejsce: Józef Jankowski (Herbaciarnia)

SNOWBOARD – dziewczęta:

Srebrny medal: Helena Simonowicz (Genesis)

SNOWBOARD – chłopcy:

Złoty medal: Jan Golińczak (Genesis)

Brązowy medal: Jan Horawa (Droga Mleczna)

Szóste miejsce: Szymon Zdziechowski (Epicentrum)

https://stronarasz.idu.edu.pl/index.php/655-xxv-zimowe-igrzyska-szkol-niepublicznych-luty-2020

Dla wszystkich uczennic i uczniów oraz ich nauczycieli i trenerów – wielkie gratulacje!

.