Raszyńska w Usingen w Hesji

Drukuj
Poprawiono: wtorek, 23, kwiecień 2024

 

Wtorek, 16 kwietnia

Wczesny wylot do Frankfurtu, serdeczne powitanie w szkole partnerskiej w Usingen przez Dyrektora CWS i przedstawiciela lokalnych władz, zwiedzanie miasta i wizyta w XVI - wiecznym kościele. Mimo chłodu i deszczu był to fantastyczny dzień pełen różnorodnych wrażeń. 

 

Środa 17 kwietnia

Trochę deszczu, trochę chłodu ale też sporo słońca. Cały dzień spędzony na świeżym powietrzu. Z rana orzeźwiający, kilkukilometrowy spacer przez las do rzymskiego zamku Saalburg, wspólne zagłębianie się w historię Cesarstwa Rzymskiego, następnie fantastyczne gry terenowe, a na koniec wspólny grill. Dzień dość długi, intensywny ale pełen radości i różnorodnych doznań.

 

 

Czwartek, 18 kwietnia
Dziś za nami wspaniałe spotkanie z historią miasta Marburg z niesamowitym przewodnikiem, który swoimi anegdotami potrafił zainteresować każdą osobę. Potem, przejazd do Gießen na wiele doświadczeń matematycznych w Mathematikum.

dzięki Deutsch-Polnisches Jugendwerk - Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży

 

 

Piątek, 19 kwietnia
Piątek to nasz dzień wycieczki do Speyer. Rano wspaniałe Muzeum Techniki, pełne niesamowitych eksponatów a po południu spacer po mieście i zapoznanie się z jego historią. Chociaż pogoda nie była najlepsza to mimo deszczu i zimna, wrażenie z tego dnia pozostaną na długo w naszej pamięci.

 

 

Poniedziałek, 22 kwietnia
Po weekendzie spędzonym w rodzinach goszczących, przyszedł czas na zwiedzanie Frankfurtu. Rano wizyta w Muzeum Historii Naturalnej a po lunchu zwiedzanie miasta i szybki powrót do Usingen na wieczór pożegnalny.

 

 

Wtorkowy słoneczny dzień spędzony ponownie we Frankfurcie. Najpierw wizyta w Muzeum żydowskim a potem obiad połączony z eksploracją miasta. 

I to już koniec naszej wspólnej przygody. Żegnani słońcem dziś wieczorem powrót do Warszawy.
 
 
.