Pomoc wiosce dziecięcej w Etiopii

Poprawiono: wtorek, 10, październik 2023
Pomoc wiosce dziecięcej w Etiopii
Dziś w szkole na Raszyńskiej wolontariusze zorganizowali kiermasz ciast. Zebrane fundusze zostaną przeznaczone na pomoc mieszkańcom wioski dziecięcej w Etiopii. Nasz cel to wsparcie jednej z inicjatyw - tworzenie biblioteki. Dla najmłodszych mieszkańców będzie to brama do fascynującego świata literatury, otwierająca drzwi do wyobraźni i wiedzy. Uryadi's Village (UV) została założona w 2014 roku w odpowiedzi na prośbę lokalnych przywódców w Soddo w Etiopii o pomoc w rozwiązaniu problemu rosnącej liczby osieroconych i porzuconych dzieci na ich obszarze. UV opiekuje się 97 osieroconymi dziećmi i wspiera edukację kolejnych 95 członków społeczności lokalnej, którzy mają rodziny, ale bez pomocy finansowej nie zdecydowaliby się na naukę w szkole.